چرا معین دستمزد کارگران به دقیقه 90 کشیده می شود؟

به گزارش وبلاگ بایوس، یک مقام مسئول کارگری گفت: وقتی کارگران در معرض آلودگی ویروس کرونا قرار دارند و با تمام توان سر کار خود حاضر می شوند، حداقل انتظارشان این است که استرس دستمزد سال آینده را به آنها تحمیل نکنیم و وظیفه شورای عالی کار است که این دغدغه را کاهش دهد.

چرا معین دستمزد کارگران به دقیقه 90 کشیده می شود؟

هادی ابوی در گفت وگو با وبلاگ بایوس، با انتقاد از تشکیل نشدن جلسات تعیین دستمزد 1399 کارگران، اظهار کرد: همانطور که از طریق ویدئو کنفرانس طرح های ملی و پروژه های تعاونی را افتتاح کردیم، می توانستیم طی دو هفته اخیر که جلسات بررسی و تعیین دستمزد کارگران را در شورای عالی کار تعطیل کردیم از طریق ویدئو کنفرانس مذاکرات مزد را دنبال کنیم و نهایتا صورتجلسه در زمان دیگری به امضا می رسید اما متاسفانه کرونا به بهانه خوبی برای لغو جلسات دستمزد تبدیل شده است.

موکول شدن تعیین دستمزد کارگران به دقیقه 90

وی افزود: متاسفانه سالهای سال است که تعیین دستمزد کارگران به دقیقه 90 و جلسات فشرده آخر سال کشیده می شود؛ در حالی که جامعه کارگری در شرایط سخت و تحریم ها و بحران ها در کنار دولت و در صف مقدم تولید و جهاد اقتصادی بوده اند.

این مقام مسئول کارگری احتمال موکول شدن نشست تعیین دستمزد به سال بعد را بعید دانست و گفت: اگر این اتفاق بیفتد بدعت جدیدی است که قطعا در تقویم کاری سال آینده آثار و پیامدهای زیانباری به دنبال خواهد داشت.

استرس دستمزد را به کارگران تحمیل نکنیم!

ابوی با اشاره به عدم تعطیلی برخی از بنگاهها در شرایط حاضر گفت: وقتی کارگران در معرض آلودگی و ویروس کرونا هستند و با تمام توان سرکار خود حاضر شده اند حداقل انتظارشان این است که استرس دستمزد سال آینده را نداشته باشند و وظیفه ما است که این دغدغه را کاهش دهیم.

اعلام آمادگی کنندگان کارگری برای تشکیل جلسه مزد

دبیرکل کانون عالی انجمن های صنفی کارگران در سرانجام گفت: کنندگان کارگران در شورای عالی کار آمادگی خود را برای مذاکره اعلام کرده و حاضرند حتی در شرایط بهداشتی و کاملا استریل با رعایت نکات بهداشتی مذاکره کنند و امیدواریم در هفته آینده حداقل یک جلسه برای بررسی دستمزد سال 1399 برگزار شود.

به گزارش وبلاگ بایوس، در حالی که به سرانجام سال تنها یک هفته باقی مانده، رقم دستمزد سال آینده کارگران در هاله ای از ابهام واقع شده است. تا به امروز دو جلسه رسمی دستمزد لغو شده و کارفرمایان و وزارت کار دلیل لغو این جلسات را شیوع کرونا ویروس عنوان کرده اند.

لغو جلسات تعیین دستمزد 1399 در حالی است که کمیته دستمزد شورای عالی کار در آخرین نشست خود هزینه سبد معیشت خانوارهای کارگری را 4 میلیون و 940 هزار تومان تعیین کرد.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "چرا معین دستمزد کارگران به دقیقه 90 کشیده می شود؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چرا معین دستمزد کارگران به دقیقه 90 کشیده می شود؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید