علم و تکنولوژی

سفارت سوئد و دریافت ویزای این کشور

چگونه وقت سفارت سوئد بگیریم؟ برای دریافت ویزای سوئد چه مدارکی ضروری است؟ سفارت سوئد کجاست؟ در راهنمای سفارت سوئد، به این سوالات پاسخ می دهیم.

29 شهریور 1398

دفتر منطقه ای سازمان جهانی گردشگری در ایران افتتاح گردد

استاندار همدان با تاکید براینکه ما گردشگری را راهی برای صلح در دنیا می دانیم، گفت: از دبیرکل سازمان دنیای گردشگری تقاضامندم موافقت خود را با استقرار دفتر منطقه ای در ایران را اعلام و با حضور خود این دفتر را افتتاح نمایند.

25 شهریور 1398

در مذمت اطلاعیه های پرسپولیس ، لعنت بر این دشمن فرضی!

محمد قراگزلو ، شاید بد نباشد اطلاعیه نویسان پرسپولیس بدانند همواره و همه گاه صداقت جواب می دهد به خصوص وقتی بدانی میلیون ها نفر تشنه شنیدن حرف های صادقانه اند.

24 شهریور 1398

بومی سازی 3 پروژه ماهواره ای، فراخوان شناسایی پیمانکار اعلام شد

به گزارش خبرنگاران، مرتضی براری در اینستاگرام نوشت: توسعه فناوری فضایی و بومی سازی آن علاوه بر اینکه افزایش اقتدار کشور را به همراه دارد، باعث رشد دانش و بلوغ علمی شده و ظرفیت بسیار مناسبی برای ارتقاء اشتغالزایی در کشور است.

19 شهریور 1398

فارس من، دخالت و اختلال شرکت های وارد کننده بزرگ در فروش تلفن همراه

تعدادی از مخاطبان از فروش نامناسب و ناهمگون تلفن همراه ابراز نارضایتی کردند که این موضوع از رئیس اتحادیه صوت تصویر تلفن همراه و لوازم جانبی پیگیری شد.

16 شهریور 1398

پنی سیلین پر استفاده ترین آنتی بیوتیک دنیا

تا قبل از پیشرفت های علم پزشکی که اکثرا نیز در قرن نوزدهم و بیستم میلادی به منصه ظهور رسید، اغلب مرگ و میر های عمده در دنیا یا به دلیل شیوع بیماری های مسری بود

13 شهریور 1398

فناوری هایی که در شرایط تحریم فراوری شدند

سیدمهدی ابطحی در مصاحبه با خبرنگاران درباره صندلی و ماموریت این دانشگاه با اشاره به عمر 40 ساله دانشگاه صنعتی اصفهان، گفت: دانشگاه صنعتی اصفهان از ابتدای تاسیس با این ایده و هدف طراحی شد که جوابگوی نیازهای صنعتی کشور باشد.

9 شهریور 1398

دانشگاه های آمریکا در رتبه بندی علمی 2018 جرزنی کردند

موسس مرکز منطقه ای اطلاع رسانی علوم و فناوری و استاد علم اطلاعات با بیان اینکه یو اس نیوز و ورلد ریپورت در اعلامیه ای از روزآمدسازی رتبه بندی سال 2018 میلادی در ارتباط با 5 دانشگاه ایالات متحده آمریکا خبر داده اند، گفت: بر اساس این اعلامیه، این...

5 شهریور 1398

چهار سناریو پیش روی صنعت فناوری اطلاعات در ایران

معاون وزیر ارتباطات فناوری اطلاعات گفت: 4 سناریوی پیش روی صنعت فناوری اطلاعات در ایران وجود دارد.

30 مرداد 1398

33 درصد افراد مبتلا به بیماری های صعب العلاج دچار افسردگی می شوند

مدیر گروه سلامت روان معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی گفت: 33 درصد از افراد مبتلا به بیماری های صعب العلاج دچار افسردگی می شوند.

30 مرداد 1398

سفارت اتریش و اخذ ویزای این کشور

برای دریافت ویزای اتریش چه مدارکی ضروری است؟ چگونه وقت سفارت اتریش بگیریم؟ آدرس سفارت اتریش کجاست؟ در راهنمای سفارت اتریش، به این سوالات پاسخ می دهیم.

26 مرداد 1398

فارس من، دومین پیگیری از مسائل ساکنان خوابگاه متاهلی دانشگاه شریف، نامه نگاری با شهرداری و آب وفاضلاب برای برطرف مشکل

رئیس دانشگاه شریف در پیگیری مجدد مسائل ساکنان خوابگاه متاهلی این دانشگاه، از نامه نگاری با شهردار تهران برای حل مشکل خیابان خوابگاه و پیگیری از شرکت آب و فاضلاب برای حل مشکل آب اطلاع داد.

25 مرداد 1398

شرکت های خلاق حوزه اقتصاد دیجیتال توانمند می شوند

به گزارش خبرنگاران به نقل از معاونت علمی، ستاد توسعه فناوری های حوزه اقتصاد دیجیتال و هوشمندسازی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری با هدف تربیت نیروی انسانی متخصص از برگزاری دوره های آموزشی و برنامه نویسی که توسط شرکت های دانش بنیان برگزار می گردد،...

24 مرداد 1398

رقابت اوبر و ایرباس در آسمان ، سفر با تاکسی پرنده دیگر رویا نیست

به نظر می رسد طرح تاکسی های پرنده اوبر چندان بی رقیب نیست و به زودی شاهد تاکسی پرنده ایرباس خواهیم بود. این موضوع آسمان را به مقر رقابت برندهای مشهور تبدیل می نماید.

17 مرداد 1398

شرکت اپل 7 مک بوک جدید را در کمیسیون مالی اوراسیا ثبت کرد

گزارش ها حکایت از آن دارند که شرکت اپل هفت دستگاه جدید قابل حمل را در پایگاه داده های کمیسیون مالی اوراسیا ثبت نموده است. پیشبینی می گردد این دستگاه ها مک بوک باشند.

15 مرداد 1398

بازگشت نسخه دسکتاب توییتر به سیستم عامل مک

توییتر تصمیم گرفته پس از مدتی نسبتا طولانی از لغو حضور نسخه دسکتاپ توییتر در سیستم عامل مک دوباره این اپ را وارد نسخه دسکتاب کند. گرچه این شرکت هنوز توضیح دقیقی در خصوص این که علت این رفت و برگشت چیست ارائه نکرده است.

13 مرداد 1398

گرافیتی؛ هنری اصیل که غیرقانونی است

روزنامه فرهیختگان - افشین حیدری: نقاشی دیواری را می توان اولین زایش راستین هنری انسان در سپیده دم تاریخ هنر دانست به طوری که تاکنون تداوم و تاثیر خود را در بطن زندگی جوامع بشری حفظ کرده است.

13 مرداد 1398

کشف شواهدی از برخورد شهاب سنگی غول پیکر در اسکاتلند

دانشمندان زمین شناسی دانشگاه آکسفورد به تازگی شواهدی از برخورد یک شهاب سنگ غول پیکر را در اسکاتلند کشف کردند.

11 مرداد 1398

برگزاری ششمین کنفرانس بین المللی پیشرفت های اخیر در مهندسی راه آهن

ششمین کنفرانس بین المللی پیشرفت های اخیر در مهندسی راه آهن، 19 و 20 خردادماه 1398 و همزمان با هفتمین نمایشگاه بین المللی صنعت ریلی، در دانشگاه علم و صنعت ایران برگزار می گردد.

8 مرداد 1398

بیش از 80 هزار میلیارد تومان محصول دانش بنیان تجاری سازی شد

به گزارش خبرنگاران به نقل از معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، اسماعیل قادری فر درباره میزان فروش شرکت های دانش بنیان، بیان نمود: یکی از دغدغه های اصلی معاونت علمی و فناوری در شکل گیری زیست بوم نوآوری، تسهیل راستا تجاری سازی محصولات و خدمات دانش بنیان...

4 مرداد 1398
تعداد: (80)