سلامتی و پزشکی

مدینه فاضله کجاست؟ کیم جونگ اون نشانی داد!

ایسنا نوشت: کره شمالی همزمان با رد نقدها آمریکا درباره نقض حقوق بشر توسط پیونگ یانگ به عنوان اقدامی برای سرنگونی دولت کمونیست این کشور، خود را مدینه فاضله و باغی از عشق انسانی توصیف کرد.

26 اردیبهشت 1398

مرزبان: پیکان و ذوب آهن کادر فنی و مدیریتی قوی دارند

سرمربی تیم فوتبال نفت مسجد سلیمان گفت: پیکان تهران و ذوب آهن اصفهان ساختار باشگاهی قوی دارند و به خصوص در قسمت مدیریت جزء بهترین باشگاه ها هستند.

3 اردیبهشت 1398

کاهش فشار خون با نور آبی

ایسنا نوشت: محققان انگلیسی دریافتند که نور آبی سبب کاهش فشار خون می گردد.

7 فروردین 1398

ماساژ درمانی روشی برای برطرف کمردرد یا دردهای عضلانی نیست

دبیر علمی سومین همایش ملی ماساژ تندرستی گفت: ماساژ نمی تواند مسائل حاد عضلات یا استخوانی را برطرف کند، بلکه ورزشی است برای تمدد اعصاب، ریکاوری و برطرف خستگی عضلات و بازتوانی سریع برای ورزشکارانی که طی یک روز چند مسابقه فشرده و سنگین را پشت سر گذاشتند.

3 فروردین 1398

درمان آلزایمر با داروهای دیابت

تحقیقات جدید به رهبری دکتر وهرام هاروتونیان استاد علوم اعصاب دانشکده پزشکی در مونت سینای نیویورک نشان می دهد داروهای ضد دیابت می تواند از مغز در برابر آلزایمر محافظت کند.

28 اسفند 1397

ونایی در محاصره قهوه خانه های غیرمجاز، میراث فرهنگی برنامه بدهد

خبرنگاران - گروه استانها: منطقه سرسبز و بکر روستای ونایی از توابع بخش اشترینان نیز از جمله مناطق پر جاذبه بروجرد به شمار می رود که اغلب گردشگران و به ویژه دوستداران کوهپیمایی و کوهنوردی اوقات خوشی را در آن سپری می نمایند، ونایی از مناطق گردشگری طبیعی...

17 بهمن 1397

ویزیت طب سنتی ایرانی بیمه می گردد

مدیرکل دفتر طب ایرانی وزارت بهداشت از رایزنی های انجام شده با سازمان بیمه سلامت، برای پوشش بیمه ای ویزیت طب سنتی ایرانی اطلاع داد.

15 بهمن 1397

1120مرکز درمانی تحت پوشش طرح بی خطرسازی پسماند پزشکی هستند

به گزارش خبرنگاران، محمد مقدوری ظهر یکشنبه در جلسه کارگروه مدیریت پسماند خراسان رضوی اظهارکرد: بخشی از سایت های دفن زباله باید مختص پسماندهای پزشکی باشد که خود می تواند شرایط بهتری دفن و پوشش این زباله ها فراهم کند.

22 آذر 1397

وقتی آدرس گم می گردد، صنایع تبدیلی بهترین راه برای اشتغالزایی

خبرنگاران، گروه استان ها-محمد حسین عابدی: بیکاری در استان سمنان مانند سایر نقاط کشور دغدغه مهمی است که پس از آب بیشترین وقت و انرژی را در دولتمردان می گیرد، به اذعان دولتی ها آمار اشتغال در استان طی پنج سال اخیر از 18 درصد به 7.1درصد رسیده اما به اذعان مردم...

15 آذر 1397

دریافت 300 دلار در ازای خوردن روزانه یک آووکادو!

محققان چهار دانشگاه مایل به پرداخت 300 دلار برای شرکت افراد در آزمایش مصرف روزانه یک آووکادو به مدت شش ماه به منظور معین دقیق اثر کاهش وزن این میوه چرب هستند!

27 آبان 1397

ورزش اشتها را کاهش می دهد

مطالعات جدید نشان داده است که گرم شدن بدن بر اثر ورزش باعث کاهش اشتها می گردد.

13 آبان 1397

بیمه نداشتیم بهتر بود، فقط می گویند نداریم

به گزارش خبرنگاران، ایرج فاضل در مراسم بزرگداشت حکیم ابوعلی سینا و روز پزشک گفت: در حال حاضر جامعه پزشکی از یک تنگنا در حال عبور است، بیمارستان های خصوصی بخش مهمی از درمان را برعهده داشته و اگر آنها را حذف کنیم ادامه درمان نشدنی است و این بیمارستان ها...

16 مهر 1397