استادیوم 30 هزار نفری فولاد آره نا سه شنبه افتتاح می گردد

استادیوم اختصاصی فولاد خوزستان روز سه شنبه هفته جاری با حضور معاون اول رئیس جمهور، وزیر ورزش و جوانان و وزیر صنعت، معدن و تجارت به بهره برداری خواهد رسید.

استادیوم 30 هزار نفری فولاد آره نا سه شنبه افتتاح می گردد

به گزارش خبرنگاران و به نقل از سایت باشگاه فولاد خوزستان، استادیوم فولاد خوزستان روز سه شنبه با حضور دکتر اسحاق جهانگیری، معاون اول رئیس جمهور، مسعود سلطانی فر، وزیر ورزش و جوانان و رضا رحمانی، وزیر صنعت، معدن و تجارت به بهره برداری خواهد رسید.

براساس این گزارش با توجه به علاقه وافر نوجوانان و جوانان استان به ورزش و احتیاج مبرم به فضای ورزشی، ساخت یک استادیوم مدرن منطبق بر قوانین فیفا لازم و ضروری به نظر می رسید. استادیوم فولاد خوزستان که یکی از بزرگترین و مهمترین پروژه های عمرانی شرکت فولاد خوزستان (منطبق بر معیارهای بین المللی و مورد تأیید AFC) به شمار می رود، عملیات احداث آن از سال 1387 شروع و پس از گذشت قریب به 10 سال، روز سه شنبه 22 آبان افتتاح خواهد شد.

این مجموعه بزرگ فرهنگی ورزشی که در شمال شرقی اهواز و در محل اختصاصی باشگاه فولاد خوزستان قرار گرفته، در زمینی به مساحت 22 هکتار و با هزینه ای بالغ بر 150 میلیارد تومان (بدون احتساب پارکینگ اختصاصی و جاده های دسترسی، استخر، زمین های تمرین و سالن تکنیک) بنا شده است.

از مشخصات و امکانات استادیوم فولاد خوزستان می توان به دارا بودن سه زمین چمن طبیعی علاوه بر زمین اصلی استادیوم با ابعاد استاندارد برای تمرین، نور کافی جهت بهره برداری در شب، تدارک نور زمین اصلی به میزان 2400 لوکس نور، سرپوشیده بودن در سطح تماشاگران، استخر سرپوشیده به مساحت 3000 متر مربع جهت یاری به ریکاوری ورزشکاران پس از مسابقه، سالن سرپوشیده به مساحت 3900 مترمربع در مجموعه ورزشی جهت تمرین تکنیک های فوتبالی در هوای گرم خوزستان، سالن اجتماعات به ظرفیت 180 نفر، سالن های رختکن مجزا و مجهز به دوش، سرویس های بهداشتی، جکوزی، سونای خشک و بخار، ویژه تیم های سوم، چهارم، میهمانان و میزبانان، بهداری به مساحت 400 مترمربع با امکانات کافی، بخش رادیولوژی با امکانات لازم، صندلی VIP ویژه میهمانان و شخصیت ها با امکانات مناسب، رستوران به مساحت 750 مترمربع، صندلی ویژه خبرنگاران در مهمترین نقطه استادیوم برای تهیه گزارش از مسابقات و... اشاره نمود.

البته مهمترین ویژگی این استادیوم که آن را نسبت به سایر استادیوم های کشور متمایز نموده است، حذف پیست تارتان (پیست دوومیدانی) در کنار زمین است که این موضوع باعث می گردد طرفداران با فاصله کمی مسابقات فوتبال را تماشا نمایند.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "استادیوم 30 هزار نفری فولاد آره نا سه شنبه افتتاح می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "استادیوم 30 هزار نفری فولاد آره نا سه شنبه افتتاح می گردد"

نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید