شکایت کنید و قسط وام ازدواجتان را پس بگیرید

به گزارش وبلاگ بایوس، مدیرکل دفتر برنامه ریزی و توسعه اجتماعی جوانان با اشاره به پیگیری های معاونت جوانان به منظور عودت اقساط تسهیلات ازدواج جوانان، از معرفی سامانه ای از سوی بانک مرکزی برای ثبت شکایات در این خصوص اطلاع داد.

شکایت کنید و قسط وام ازدواجتان را پس بگیرید

به گزارش وبلاگ بایوس به نقل از ایسنا، اعظم کریمی مدیرکل دفتر برنامه ریزی و توسعه اجتماعی جوانان با اشاره به بخشنامه بانک مرکزی مبنی بر تعویق سه ماه بازپرداخت تسهیلات قرض الحسنه همزمان با شیوع کرونا در کشور گفت: با توجه به اینکه وام ازدواج جوانان نیز از جمله تهسیلات قرض الحسنه در کشور است، این بخشنامه مشمول این وام نیز شده است.

وی با اشاره به اینکه بعضی از بانک های عامل در اسفندماه نسبت به کسر این اقساط اقدام نموده بودند، اظهار کرد: با تاکید مجدد رئیس بانک مرکزی و پیگیری معاونت جوانان در این خصوص بنا شد تا بانک های مذکور نسبت به بازگشت این مبلغ به حساب افراد اقدام نمایند. همچنین معاونت جوانان در مورد پیگیری مواردی که این مبلغ به حساب آنان بازگشت داده نشده بود؛ پس از دریافت گزارش و تماس های فراوان موضوع را به صورت مکتوب و تماس های مکرر با بخش های ذیربط از بانک مرکزی پیگیری کرد.

مدیرکل دفتر برنامه ریزی و توسعه اجتماعی جوانان با اشاره به اینکه بنابر بخشنامه بانک مرکزی، بانک ها می بایست اقساط تسهیلات ازدواج را در ماه های اسفند، فروردین و اردیبهشت ماه پس از سرانجام دوره بازپرداخت اقساط دریافت نمایند، گفت: براساس گزارش های رسیده به این دفتر تعدادی از بانک ها نسبت به اجرای این بخشنامه عمل ننموده بودند و با توجه به گزارش های ارسالی نیز اقساط وام ها را عودت نداده بودند.

کریمی در ادامه شرح داد: براین اساس با توجه به ضرورت اجرای این بخشنامه این معاونت نسبت به ارسال نامه ای به بانک مرکزی اقدام کرد تا در شرایط مالی کنونی همراهی لازم با جوانان صورت بگیرد. همچنین اهتمام بانک مرکزی و پیگیری های دفتر برنامه ریزی و توسعه اجتماعی جوانان موجب شد تا سامانه به آدرس www.cbi.ir برای ثبت شکایات احتمالی در این خصوص معرفی گردد.

منبع: همشهری آنلاین

به "شکایت کنید و قسط وام ازدواجتان را پس بگیرید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شکایت کنید و قسط وام ازدواجتان را پس بگیرید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید