اخبار اقتصادی

سهمیه خاص ورق فولادی برای سازندگان داخلی واگن

خبرنگاران : معاون وزیر راه و شهرسازی با تأکید بر اینکه سهمیه خاص ورق فولادی در اختیار سازندگان داخلی واگن قرار می گیرد، گفت: 2 هزار دستگاه انواع ناوگان ریلی تا سرانجام سال بهره برداری می گردد.

5 آبان 1399

حمایت سرای نوآوری انار از ایده های نو، مجله فیزیولوژی گیاهی در گروه نشریات بین المللی نهاده شد

معاون علمی دانشگاه آزاد اسلامی واحد ساوه راه اندازی سرای نوآوری انار در این دانشگاه را دستاوردی مهم دانست و عنوان نمود که ایده های نو از حمایت سرا برخوردار می شوند.

4 آبان 1399

بهترین شهرهای ایران از نظر آب و هوا کدام مناطق است؟

بهترین شهر ایران از نظر اقتصادی و آب و هوا برای زندگی کدام است؟ اگر دنبال آب و هوای خوب هستید باید شمال کشور رو انتخاب کنید چون حداقل از آلودگی خلاص میشید.

3 آبان 1399

خبرنگاران همکاری ایران و جمهوری آذربایجان در بخش انرژی برق بررسی شد

باکو - خبرنگاران - کمیسیون های فنی مشترک جمهوری اسلامی ایران و جمهوری آذربایجان همکاری های دو کشور در بخش انرژی برق را در یک نشست مجازی بررسی کردند.

30 مهر 1399

خودروهای 100 تا 200 میلیون تومانی در بازار، متقاضی کدام خودروها بیشتر است؟

خبرنگاران: بازار خودرو با کاهش نوسانات ارز روزهای آرامی را سپری می نماید و نه تنها از سرعت افزایش قیمت ها در این بازار کاسته شده است بلکه در بعضی از خودروها بازار شاهد ریزش قیمت ها نیز بوده است.

28 مهر 1399

هزینه ساخت هر کلاس درس چقدر است؟

رئیس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور گفت: بر اساس آمارها به طور متوسط از نیمه دوم سال 96 به بعد هر روز 31 کلاس درس افتتاح شده است.

25 مهر 1399

تجربه زندگی سخت ترین قرنطینه دنیا در آرژانتین

قرنطینه در آرژانتین اکنون ابدی به نظر می رسد، پنج ماه قرنطینه سختگیرانه که طولانی ترین قرنطینه بی وقفه در دنیا تلقی می شود. برخی آدم های خوش ذوق در آرژانتین با این موضوع شوخی می کنند، اما آثار اقتصادی، اجتماعی و روانی این اقدام ها که از 20 مارس (شب عید نوروز)...

24 مهر 1399

آنالیز شاخص های رتبه بندی تشکل های مالی

شورای مشورتی تشکل های اتاق ایران با محور آنالیز شاخص های ارزیابی و مسائل حرفه ای اعضای تشکل های اتاق ایران با حضور مسعود خوانساری، محمدرضا انصاری، کیوان کاشفی و بعضی از نمایندگان تشکل های بخش خصوصی تشکل جلسه داد.

19 مهر 1399

سندرز: ترامپ یک دروغگوی بیمار است

سناتور ایالت ورمونت رئیس جمهور آمریکا را یک دروغگوی بیمار خواند.

12 مهر 1399

تداوم قرمزپوشی شاخص، عقب نشینی بورس به کانال یک میلیون واحد

خبرنگاران : معاملات امروز بازار سرمایه درحالی به انتها رسید که کاهش بیش از 65 هزار واحدی شاخص کل بورس، باعث شد این شاخص که اخیرا وارد کانال دو میلیون واحد شده بود، به کانال یک میلیون واحد بازگردد.

11 مهر 1399

کنفرانس مردم شناسی، باستان شناسی، فلسفه و تاریخ برگزار می گردد

به گزارش خبرنگاران، کنفرانس بین المللی مردم شناسی، باستان شناسی، فلسفه و تاریخ در روزهای 7 و 8 اکتبر 2020 در پکن، چین برگزار می گردد.

7 مهر 1399

آیا تهران تنها 1300 نام کهن و باستانی داشته است؟

به گزارش خبرنگاران، نام های باستانی شهرها و روستاها و کوه ها و کشتزارها و کهریزهای ایران، واژگان یا اندام های زبانی زبان های باستانی ایران نامیده می شوند که چند هزار سال بر سر زبان مردم ایران بوده است. از سویی دانش زبان شناسی امروز بر این باور است که هر...

5 مهر 1399

خبرنگاران نماینده مجلس: حل مسائل روستاییان اولویت مسوولان است

سنندج - خبرنگاران - نماینده مردم مریوان و سروآباد در مجلس شورای اسلامی گفت: حل مسائل اولیه و اساسی روستاییان اولویت مهم مسوولان است و در این راستا هیچ مسوول و مدیری نباید سهل انگاری و کوتاهی کند.

1 مهر 1399

جو بایدن 8 درصد در انتخابات 2020 از ترامپ جلو افتاد

به گزارش خبرنگاران به نقل از خبرگزاری رویترز، نتایج حاصل از نظرسنجی به انجام رسیده توسط رویترز / آیپس نشان می دهد که جو بایدن نامزد دموکرات انتخابات 2020 آمریکا 8 درصد از دونالد ترامپ رئیس جمهور این کشور در جلب نظر رأی دهندگان انتخابات سوم نوامبر سال 2020...

25 شهریور 1399

سند سیاستی حزب دموکرات آمریکا تدوین شد، بایدن تحریم های ترامپ علیه ایران را ادامه می دهد

پیش نویس سند سیاست گذاری حزب دموکرات آمریکا خواستار بازگشت به برجام و اجتناب از براندازی در ایران است.

24 شهریور 1399

خبرنگاران 115 سایت جدید مخابراتی در شهرهای کرمان احداث می شود

کرمان - خبرنگاران - مدیر ارتباطات سیار مخابرات منطقه کرمان با بیان اینکه در شرایط کرونا باید ظرفیت ها و زیرساخت ها را در راستای هدایت مردم به سمت استفاده از اینترنت گسترش داد، گفت: عملیات اجرایی احداث 115 سایت جدید در شهرهای این استان کرمان آغاز شده است....

24 شهریور 1399

خبرنگاران استقبال شهروندان ایرانی و پاکستانی از برقراری پرواز تهران-کراچی

اسلام آباد - خبرنگاران - پرواز شرکت هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران روز پنج شنبه با بیش از سیصد مسافر شامل ایرانیان مقیم در پاکستان، دانشجویان دو کشور و تجار و برخی از اتباع پاکستانی از تهران به کراچی پرواز و ظهر همان روز مجددا به میهن اسلامی مراجعت کرد....

17 شهریور 1399

خرید 4 میلیون و 8 هزار تن گندم از کشاورزان

معاون وزیر صمت از خرید بیش از 4 میلیون و 800 هزارتن گندم تا 17تیر خبر داد و گفت: طی سه مرحله مطالبات به گندمکاران پرداخت و حدود 90 درصد از پول گندم های تحویلی به مراکز خرید پرداخت شده است.

14 شهریور 1399

چک برگشتی ها دوباره دسته چک می گیرند

خبرنگاران: براساس مصوبه ستاد مبارزه با کرونا قرار بود اجرای محدودیت های دارندگان چک برگشتی مندرج در ماده 5 مکرر قانون صدور چک، به صورت موقت تعلیق گردد ولی بانک مرکزی در بعضی موارد فراتر از این مصوبه عمل نموده و در نتیجه، زمینه لازم برای صدور...

6 شهریور 1399

خبرنگاران راه ارتباطی بخش زاینده رود شهرستان سامان با اصفهان 18 کیلومتر کوتاه تر می گردد

شهرکرد- خبرنگاران- عملیات احداث جاده هوره بخش زاینده رود شهرستان سامان به قلعه موسی خان شهرستان تیران استان اصفهان روز پنجشنبه شروع شد که با تکمیل این جاده جهت ارتباطی این 2 استان 18 کیلومتر کوتاه تر می گردد.

30 مرداد 1399
تعداد: (189)