رحیمی: علیرضا کریمی طلا نمی گرفت به خودش ظلم نموده بود، حرف حسین خانی مرا به هم ریخت

نفر سوم رقابت های کشتی آزاد المپیک 2016 ریو گفت: اگر کریمی حریف ازبکش را نمی برد و طلای بازی های آسیایی 2018 را نمی گرفت به خودش و توانایی هایش ظلم نموده بود.

رحیمی: علیرضا کریمی طلا نمی گرفت به خودش ظلم نموده بود، حرف حسین خانی مرا به هم ریخت

حسن رحیمی در گفت وگو با خبرنگار ورزشی خبرنگاران با اشاره به بی توجهی های مسئولان ورزش به رشته مدال آور کشتی گفت: اگر تا امروز همیشه از مسئولان ورزش بابت بی توجهی به کشتی گله می کردیم، به حق بود، حرف درست می زدیم که بار سنگین ورزش در میادین بزرگ و بازی هایی که برای ورزش ما از اهمیت زیادی برخوردار است، همیشه روی دوش کشتی است. هیچ کدام از انتقادات قبلی من به خاطر خودم نبود، چون بارها گفته ام که من کشتی ام را گرفته ام و کارم تمام است، اگر حرفی می زدم به خاطر بچه های جوان بود که تازه اول راهند.

آزادکار پیشین کشورمان ادامه داد: آقای مسئول! می دانی رژیم غذایی یعنی چه؟ می دانی چطور می گردد 6 ماه غذا نخوری که وزنت را کنترل کنی؟ من که سال ها رژیم گرفته ام حال رضا اطری را می دانم، بعد هر کسی از راه می رسد به او می گوید نمی توانی! می گویند تو کجا، حسن رحیمی کجا؟ هم وزن کم می نماید و هم دائم در رژیم غذایی است و هم تحقیر و توهین می شنود. حالا او در جاکارتا برنز گرفته، این حداقل حق اوست. اطری کشتی های خوبی گرفت، البته گروهش هم خوب و برنز کمترین حقش بود. کشتی رشته سنگینی است، باید به ورزشی که اینقدر سنگین و دشوار است، بیشتر توجه نمایند. کاروان ورزش ایران به جاکارتا رفته، در روز اول دو طلا گرفته که هر دو هم از کشتی بوده است. یک وزن آزاد و 6 وزن فرنگی هم مانده و ان شاءالله دو-سه طلای دیگر هم می گیریم. کشتی جورکش همه رشته ها در بازی های آسیایی و المپیک هاست.

رحیمی که در چند اردوی اخیر به عنوان مربی در تمرینات حضور داشت، تاکید نمود: ما نمی گوییم به کشتی پول بدهید، می دانیم وضعیت اقتصادی چطور است، اما می توانید به کشتی توجه کنید، در پخش زنده ها هوای این رشته مدال آور را بیشتر داشته باشید. من که فکر می کنم کشتی آزاد در بازی های آسیایی کم وبیش موفق بود.

قهرمان مسابقات جهانی 2013 بوداپست در مورد عملکرد سایر ملی پوشان گفت: مهران نصیری کشتی گیر خوبی در 65 کیلوست. فکر نمی کردم اینطور کشتی بگیرد. کاملا در جریان مشکلات مصطفی حسین خانی هستم. او در شرایط بسیار دشواری تمرین می نماید. مسئولیت مادر و خانواده بر دوش اوست. همه اینها تمرکزش را از بین می برد. مصطفی بعد از جهانی 2016 که مدال گرفت خیلی رو به جلو حرکت کرد و برنز جهان انگیزه خوبی برایش گردیده بود. هر کشتی گیر دیگری در هر جای جهان مثل روسیه و آمریکا بود با وجود همسر و فرزند، خیالش بابت زندگی راحت بود و روی کشتی اش تمرکز می کرد، شرایط آنها زمین تا آسمان با قهرمانان ما فرق می نماید اما اینجا مصطفی شب و روز باید دغدغه اش خانواده اش باشند.

رحیمی ادامه داد: مصطفی حسین خانی در اردو می گفت اگر یک درصد اینجا مدال نگیرم چه می گردد؟ بیچاره می شوم. وقتی این حرف را زد حالم به هم ریخت. یکی که زندگی اش را در کشتی گذاشته اینها را می فهمد. کسی که صبح تا شب تمرین نموده باشد. کشتی تمرکز می خواهد، باید خیالت راحت باشد که بتوانی با تمام روح و جسمت مقابل حریف قرار بگیری. ضمن اینکه کشتی آسیا خلاصه گردیده در 57، 61، 65، 70 و 74 کیلو. نمی خواهم ارزش کار دو مرد طلایی کشتی مان را پایین بیاورم، اما آسیا سنگین وزن های خوبی ندارد و رقابت اصلی در همین اوزان سبک و میان وزن است. حسن یزدانی که به این زیبایی کشتی می یرد و روی سکو می رود و همه ما را خوشحال می نماید، برای این است که دغدغه ای غیر از کشتی ندارد، صبح و شبش را با تمرین می گذراند و به چیزی جز این فکر نمی نماید. چرا من هنوز دانشگاهم روی هواست، اصلا نمی دانم کاردانی ام را گرفته ام یا نه، کشتی کل زندگی ام را به خود مشغول نموده بود. من تنبل نبودم، اتفاقا خیلی هم دشوارکوشم اما کشتی فرصت کار دیگری را به من نداد.

دارنده یک نقره و دو برنز جهان در مورد طلای علیرضا کریمی توضیح داد: این کار رسول خادم بود که به کریمی در این وزن میدان داد. آقا رسول خیلی باهوش است و به چیزهایی که می گفت واقعا ایمان داشت. می دانست که کریمی می تواند در آسیا حریفانش را شکست دهد. همانطور که گفتم آسیا سنگین وزن های خوبی ندارد، به خاطر همین علیرضا کریمی حتی در حالی که یکی دو وزن بالاتر از وزن همیشگی اش روی تشک رفت مدال طلا گرفت. او یک حریف ازبک داشت که ما عادت داریم از اسم ها و حریفان برای خودمان غول بسازیم. اگر کریمی حریف ازبکش را نمی برد به خودش و توانایی هایش ظلم نموده بود.

رحیمی با اشاره به کشتی های امروز پرویز هادی گفت: او پسر خیلی خوبی است، خیلی هم دوستش دارم. کشتی گیر محجوبی است، سال هاست به همین شیوه کشتی می گیرد و باید در این بازی ها طلا بگیرد.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "رحیمی: علیرضا کریمی طلا نمی گرفت به خودش ظلم نموده بود، حرف حسین خانی مرا به هم ریخت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رحیمی: علیرضا کریمی طلا نمی گرفت به خودش ظلم نموده بود، حرف حسین خانی مرا به هم ریخت"

نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید