اسطوره های شاهنامه در نمایشگاه من و اسطوره نقش می بندد

به گزارش وبلاگ بایوس، نمایشگاه من و اسطوره روز جمعه 24 آبان همراه با رونمایی کتاب آثار هنرجویان در گالری رسول مهر اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گشایش می یابد.

اسطوره های شاهنامه در نمایشگاه من و اسطوره نقش می بندد

به گزارش گروه فرهنگی وبلاگ بایوس، نمایشگاه من و اسطوره به کوشش نازیلا پاکیاری روز جمعه 24 آبان همراه با رونمایی کتاب آثار هنرجویان در گالری رسول مهر اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گشایش می یابد.

این نمایشگاه حاصل فعالیت گروهی هنرجویان کودک و نوجوان موسسه هنر های تجسمی بهار ایده است. نازیلا پاکیاری مدیر آموزشگاه بهار ایده اهمیت ویژه ای برای ارائه آثار هنرجویانش به شکل حرفه ای قائل است و از این رو هنرجویان آموزشگاه از سنین متعدد کودک و نوجوان تحت عنوان یک موضوع پروژه هنری ای را آغاز می کنند و در ذیل آن به آفرینش آثار هنری خود با رویکرد اهمیت خلاقیت می پردازند و در نهایت آثار خلق شده در یک گالری رسمی به نمایش گذاشته می شود.

آثار این نمایشگاه در دو بخش من که شامل آثار بچه ها با محور خودشناسی و اسطوره که در این نمایشگاه به شخصیت ها و قصه های اساطیر ایرانی در شاهنامه هایی همچون آرش کمانگیر، زال و سیمرغ و هفت خوان رستم و ... پرداخته شده است. شکل ارائه آثار نمایشگاه در قالب نقاشی، حجم، داستان نویسی و هنر های اجرایی و موسیقی خواهد بود.

در بخشی از شرحات نمایشگاه درباره انتخاب قهرمانان شاهنامه آمده است: شاهنامه از دیر باز مورد توجه مردم ایران بوده است. در دوره صفویه نقالان در قهوه خانه ها داستان های شاهنامه را با پرده خوانی شرح می دادند و اهداف هرکدام از داستان ها بیان ارزش های وجودی انسان است. در داستان هفت خان رستم، رستم برای نجات کیکاووس و تشرف به مقام قهرمانی و یا کمال، آزمون هفت خان را پشت سر می گذارد. داستان ضحاک نشانه آیین های متضاد و نادانی در مقابل جوانان پاک و آرش کمانگیر که نماد صلح و دوستی و مهر و عرق به وطن است ...

نمایشگاه من و اسطوره جمعه 24 آبان ماه از ساعت 16 تا 19 در نگارخانه اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی (رسول مهر) واقع در تهران، بلوار سعادت آباد (خیابان خوردین) بلوار دریا، خیابان مطهری شمالی، خیابان ارغوان شرقی گشایش می یابد و بازدید روزانه تا 30 آبان از ساعت 10 تا 19 برقرار خواهد بود.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "اسطوره های شاهنامه در نمایشگاه من و اسطوره نقش می بندد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اسطوره های شاهنامه در نمایشگاه من و اسطوره نقش می بندد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید