یک بام و دو هوا در زمانه کرونا ، ستایش مربی فوتبال و کوبیدن پزشک فوق تخصص

به گزارش وبلاگ بایوس، ستایش سرمربی تیم فوتبال لیورپول برای اظهار نظر نکردن درباره ویروس کرونا و همزمان انتقاد از اظهار نظر یک فوق تخصص ریه درباره ویروس کرونا در تلویزیون هنری می خواهد که البته خدا در وجود برخی به ودیعه نهاده است.

یک بام و دو هوا در زمانه کرونا ، ستایش مربی فوتبال و کوبیدن پزشک فوق تخصص

به گزارش وبلاگ بایوس، یورگن کلوپ یکی دو هفته پیش در نشست خبری پس از بازی با چلسی در پاسخ به خبرنگاری درباره شیوع ویروس کرونا با لحنی سرد و خشن گفت: کسانی مثل من که دانش لازم را ندارند، نباید هر چیزی بگویند. نظر من به عنوان یک مربی فوتبال درباره ویروس اصلا چرا باید مهم باشد؟ اندکی بعد، این اظهار نظر شجاعانه سرمربی آلمانی قرمزهای آنفیلد در شبکه های اجتماعی دست به دست می شد و بر ارج و قرب کلوپ می افزود.

یکی دو شب پیش وقتی خانم دکتر مهرناز اسدی به برنامه فرمول یک آمد و درباره ویژگی های ویروس کرونا و بیماری کووید-19 حرف زد، تصور می شد سخنان او در مقام یک فوق تخصص ریه و بیماری های تنفسی هم ارز یورگن کلوپ تحسین شود و بازتاب داشته باشد اما وقتی در فضای مجازی کاربرانی داشته باشیم که یک تنه در همه عرصه ها و حوزه ها فوق تخصص دارند، بدیهی است فرصت عرض اندام به سخنان کارشناساسی یک پزشک فوق تخصص داده نمی شود.

دکتر اسدی که خیلی ها او را با رفتار متفاوت و جسورانه اش در رویارویی با کرونا می شناسند، در پاسخ به پرسش های علی ضیا در فرمول یک کوشید تصویری را که مردم از کرونا به عنوان یک هیولا برای خود ساخته اند بشکند و به همه هشدار بدهد مراقب خود باشند. او هم مثل برخی کارشناسان اروپایی و آمریکایی اعتراف کرد خیلی ها دیر یا زود کرونا می گیرند و در عین حال با تاکید بر لزوم رعایت کردن موارد بهداشتی، معتقد بود بسیاری از مبتلایان بدون نیاز به بستری شدن در قرنطینه خانگی بهبود می یابند.

اندکی پس از پخش این قسمت برنامه، ناگهان انبوه فوق کارشناسان همه چیزدان بر صفحه شبکه های اجتماعی و فضای مجازی ظاهر شدند تا سخنان غیرکارشناسی یک فوق تخصص ریه را درباره موضوع تخصصی خودش - ویروس کرونا و بیماری کووید-19 - زیر سئوال ببرند و بکوبند. کافی است نام خانم دکتر اسدی را در فضای مجازی جستجو کنید و ببینید جماعت فوق کارشناس چگونه اشتباه های او را برجسته و در سواد و مدرک او تردید ایجاد کرده اند.

نکته جالب اینکه یک کاربر همه چیزدان و فوق منتقد یک روز پس از زیر سئوال بردن سواد دکتر اسدی، ناگهان در مقام کارشناس هواشناسی ظاهر شد و با به اشتراک گذاشتن ویدئوی بارش بادمجان از آسمان تهران، درباره دلایل علمی رخ دادن چنین اتفاقی چند نظر تخصصی ارائه داد؛ ویدئویی که از اساس و همان ابتدا معلوم بود جعلی است و با جلوه های ویژه رایانه ای تولید شده و انتشارش در این بازه زمانی پر از بحران، یک کج سلیقگی آشکار بود.

حالا که خیلی ها دیر یا زود کرونا می گیرند و بدون نیاز به بستری شدن خوب می شوند دکتر اسدی را به بی سوادی او ربط دادیم، بهتر است این پیش بینی کارشناسان بهداشتی و فوق تخصص های بریتانیایی را هم بخوانیم، شاید وجدان مان کمی آسوده شود: در 12 ماه آینده هشت میلیون نفر در بریتانیا به دلیل ابتلا به ویروس کرونا در بیمارستان ها بستری می شوند و مهار کردن کووید-19 تا بهار 2021 طول می کشد.

منبع: همشهری آنلاین

به "یک بام و دو هوا در زمانه کرونا ، ستایش مربی فوتبال و کوبیدن پزشک فوق تخصص" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "یک بام و دو هوا در زمانه کرونا ، ستایش مربی فوتبال و کوبیدن پزشک فوق تخصص"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید