کمبود نیروی پزشک در آمریکا پیامد سیاست های مهاجرتی ترامپ

به گزارش وبلاگ بایوس، سیاست های منع سفر شهروندان بعضی کشورهای مسلمان در دولت دونالد ترامپ، ورود پزشکان این کشورها را به آمریکا کاهش داده و همین امر کمبود نیروی پزشک را در ایالات متحده نموده است.

کمبود نیروی پزشک در آمریکا پیامد سیاست های مهاجرتی ترامپ

به گزارش دیلی میل، در مطالعه ای که دیروز دوشنبه در نشریه انجمن پزشکی آمریکا منتشر شد، شمار فارغ التحصیلان پزشکی خارجی از کشورهای با اکثریت مسلمان که وارد آمریکا شده اند، در دولت ترامپ 15 درصد کاهش یافته و همین امر کمبود نیروی کار پزشک آمریکا را تشدید نموده است.

در واقع فارغ التحصیلان پزشکی بین المللی حدود یک چهارم پزشکان متخصص ایالات متحده را تشکیل می دهند و از این میان پزشکان کشورهایی مانند پاکستان، مصر و ایران که بخش عمده ای از جمعیت آن ها را مسلمانان تشکیل می دهند، پیش از این بیشترین متقاضیان ورود به آمریکا بوده اند.

به طور کلی، در سال 2019میلادی شهروندان کشورهای دارای اکثریت مسلمان 4.5 درصد از نیروی کار پزشکان ایالات متحده را تشکیل می دادند.

براساس آمار منتشره، تعداد فارغ التحصیلان این کشورها که متقاضی کار در آمریکا بوده اند و از سال 2009-2015 افزایش یافت و به 4 هزار و 244 نفر رسیده بود اما این میزان در سال 2018 با کاهش 15 درصدی به 3 هزار و 604 نفر رسیده است.

جان بولت معاون کمیسیون آموزشی دانش آموختگان پزشک ضمن تایید این گزارش تاکید نمود سیاست های اخیر آمریکا، از جمله ممنوعیت مسافر شهروندان کشورهای با اکثریت مسلمان در این امر تاثیرگذار بوده است.

این در حالی است که میزان تقاضای آمریکا به پزشک از تعداد پزشکان حاضر در این کشور پیشی گرفته است. به گونه ای که براساس گزارش سال 2019 انجمن کالج های پزشکی آمریکا، این کشور تا سال 2032 با کمبود 122 هزار پزشک روبرو می گردد.

بعضی اقتصاددانان همچنین استدلال می نمایند که کمبود پزشک در کشور سبب افزایش دستمزد آن ها شده است، هزینه هایی که خاتمه به بیماران تحمیل می گردد.

لذا چنانچه شهروندان بعضی کشورها دیگر به دنبال موقعیت اقامت در ایالات متحده نباشند، شکاف در نیروی کار پزشک می تواند گسترش یابد و باتوجه به کاهش جذابیت ایالات متحده به عنوان یک مقصد برای پزشکان مسلمان در مقایسه با سایر کشورها مانند کانادا، نیوزیلند، استرالیا و انگلیس، خطر کمبود پزشک در آمریکا در آینده ای نزدیک عمیق تر می گردد. ،ایسنا

منبع: ایران آنلاین

به "کمبود نیروی پزشک در آمریکا پیامد سیاست های مهاجرتی ترامپ" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کمبود نیروی پزشک در آمریکا پیامد سیاست های مهاجرتی ترامپ"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید