وزارت بهداشت: استفاده از ماسک برای همه ضروری شد

به گزارش وبلاگ بایوس، معاون درمان وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با اشاره به ضرورت رعایت نکات بهداشتی از سوی مردم گفت: شیوع کرونا در جامعه به حدی رسیده که استفاده از ماسک برای همگان ضروری است.

وزارت بهداشت: استفاده از ماسک برای همه ضروری شد

به گزارش وبلاگ بایوس به نقل از خبرگزاری صدا و سیما، دکتر قاسم جان بابایی گفت: استفاده از ماسک، پیش تر برای جمعیت عادی توصیه نمی شد و حالا توصیه این است در مکان هایی که فاصله گذاری کمتر رعایت می شود، همه مردم از ماسک استفاده کنند.

وی با تأکید بر تولید ماسک های ارزان و حتی خانگی که تهیه آن برای همه اقشار مختلف مردم امکان پذیر باشد، اضافه کرد: این نوع ماسک ها باید تهیه و به وفور در اختیار مردم قرار داده شود تا همگان در هر مکانی که هستند ملزم به استفاده از آن باشند.

معاون درمان وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با بیان اینکه استفاده از ماسک نقش بسیار مهمی در جلوگیری از انتقال ویروس کرونا دارد، گفت: استفاده از ماسک به ویژه برای سالمندان و کسانی که دارای بیماری زمینه ای هستند، بسیار مهم است.

آقای دکتر جان بابایی با تأکید بر استفاده از ماسک برای همگان افزود: باید در زمینه آگاه سازی مردم نسبت به رعایت فاصله اجتماعی و موارد بهداشتی، کاهش رفت و آمدهای غیرضروری و نگهداری بیشتر از سالمندان نیز توجه ویژه کرد.

وی با بیان اینکه در شرایط فعلی تلاش همه باید بر حول کاهش شمار مبتلایان در جامعه باشد، ادامه داد: تداوم بی توجهی به شیوه نامه های بهداشتی می تواند منجر به شیوع بیشتر این بیماری و اوج دوباره آن در آینده نزدیک شود.

وی با قدردانی از مشارکت غیرقابل توصیف خیران و مردم برای مقابله با این بیماری در کشور گفت: کل جامعه در ماه های اخیر به میدان آمدند و توانستند با حضور در کنار کارکنان بهداشت و درمان آبروی نظام را در جهان به خوبی حفظ کنند.

معاون درمان وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی با بیان اینکه مسؤولان مخالف تداوم فعالیت و کسب و کار در جامعه نیستند، افزود: متأسفانه حضور مردم و رعایت نشدن فاصله اجتماعی و شیوه نامه های بهداشتی در تفرجگاه ها و برخی آیین ها و مراسم افزایش یافته و نیاز است تا مسؤولان در این زمینه کنترل بیشتری اعمال کنند.

وی یادآور شد: در این راستا برنامه ریزی خواهد شد تا حدود اختیارات مسؤولان در استان ها و شهرستان ها برای اعمال محدودیت ها جهت جلوگیری از شیوع این بیماری افزایش پیدا کند تا در هر استان و منطقه ای مسؤولان با توجه به میزان شیوع، قادر به اعمال این محدودیت ها باشند.

منبع: همشهری آنلاین

به "وزارت بهداشت: استفاده از ماسک برای همه ضروری شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "وزارت بهداشت: استفاده از ماسک برای همه ضروری شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید