هوش مصنوعی می تواند با نسل بعدی کرونا مبارزه کند

به گزارش وبلاگ بایوس، شیوع بیماری هایی مانند کرونا اغلب بسیار سریع است و درنتیجه دانشمندانی که روی درمان و ساخت واکسن کار می نمایند به شدت غافلگیر می شوند. اما به نظر می رسد هوش مصنوعی می تواند به محققان یاری کند تا درمانهای بهتری انجام دهند.

هوش مصنوعی می تواند با نسل بعدی کرونا مبارزه کند

به گزارش سرویس آی تی و فناوری انتخاب به نقل از بلومبرگ، اگرچه احتمالاً خیلی دیر شده است که فناوریهای نوپا نقش مهمی در بیماری اپیدمیک فعلی داشته باشد ، اما برای شیوع بعدی امیدهایی وجود دارد. هوش مصنوعی برای یافتن ارتباطاتی که می تواند تشخیص دهد چه نوع درمانی می تواند کارامد باشد، یا روشهای تشخیصی مفید خواهد بود.

سؤال اینجاست که داده های گسترده ای که از شیوع فعلی ویروس کرونا منتشر می شوند، می توانند در خصوص شیوع مجدد ویروس طی سالهای آینده نقش ایفا نمایند یا خیر. در چین بیش از 75000 نفر طی حدود دو ماه بیمار شده اند و در نتیجه از خلال آنالیز شرایط این افراد اطلاعات وسیعی به دست می آید.

این واقعیت که محققان پیروز به فراوری توالی ژنی ویروس جدید در عرض چند هفته از اولین موارد گزارش ویروس، شده شده اند امیدوار نماینده است ، زیرا نشان می دهد که اکنون در هنگام وقوع شیوع ، داده های فوری بسیار بیشتری وجود دارد. اندرو هاپکینز ، مدیر ارشد اجرایی پژوهش های آکسفورد و یک استارتاپ مستقر در انگلستان از جمله کسانی است که برای یاری به آموزش هوش مصنوعی برای کشف مواد مخدر فعالیت می نماید. وی گفت که درمانهای جدید به لطف هوش مصنوعی ، می توانند مدت زمان آنالیز ویروس را بین 18 تا 24 ماه کاهش دهند.

Exsledgeia ترکیب جدیدی را برای درمان اختلال وسواس ایجاد نموده است که آماده است پس از کمتر از یک سال در آزمایشگاه، آزمایش گردد. طبق گفته این شرکت، سرعت فعالیت این سیستم، تقریباً پنج برابر سریعتر از حد متوسط است. شرکتHealx مستقر در کمبریج یک رویکرد مشابه دارد ، اما از آن برای یادگیری ماشینی و برای یافتن کاربردهای جدید برای داروهای موجود استفاده می نماید. هر دو شرکت الگوریتم های خود را با اطلاعات تغذیه می نمایند. این اطلاعات از منبع هایی مانند ژورنال های پزشکی ، پایگاه داده های زیست پزشکی و آزمایشات بالینی جمع آوری شده اند.

نظارت انسانی

این دو شرکت هر یک از تیمی از محققان انسانی برای همکاری در کنار هوش مصنوعی استفاده می نمایند تا به هدایت این فرایند یاری نمایند. در رویکرد Exsledgeia ، طراحان مواد مخدر به آموزش استراتژی های الگوریتم هایی برای جستجوی ترکیبات یاری می نمایند. Healx پیش بینی های هوش مصنوعی را برای محققانی که نتایج را تجزیه و تحلیل می نمایند قرار می دهد و تصمیم می گیرد چه چیزی را دنبال کند.

نیل تامپسون ، رئیس ارشد علوم Healx ، گفت تا زمانی که داده های کافی در خصوص این بیماری جدید داشته باشد ، می توان این روش را در برابر شیوع هایی مانند ویروس کرونا مستقر کرد. Healx در کوشش برای مقابله با کرونا نیست اما می تواند این روش را بعدها امتحان کند.

تامپسون در مصاحبه ای گفت: ما به نتایج بسیار نزدیک هستیم و نیازی به تغییر زیادی در خصوص الگوریتم های هوش مصنوعی که اکنون از آنها استفاده می کنیم نیست. ما به آنالیز ویژگی های دارویی با ویژگی های بیماری می پردازیم.

منبع: انتخاب

به "هوش مصنوعی می تواند با نسل بعدی کرونا مبارزه کند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هوش مصنوعی می تواند با نسل بعدی کرونا مبارزه کند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید