مدینه فاضله کجاست؟ کیم جونگ اون نشانی داد!

ایسنا نوشت: کره شمالی همزمان با رد نقدها آمریکا درباره نقض حقوق بشر توسط پیونگ یانگ به عنوان اقدامی برای سرنگونی دولت کمونیست این کشور، خود را مدینه فاضله و باغی از عشق انسانی توصیف کرد.

مدینه فاضله کجاست؟ کیم جونگ اون نشانی داد!

خبرگزاری یونهاپ، یکی از انجمن های حقوق بشر کره شمالی این ادعا را در یکسری از سوالات درباره آمریکا و سازمان ملل مطرح نمود و مدعی شد که فشار آمریکا در خصوص حقوق بشر برابر با اعمال تروریسم سیاسی علیه کره شمالی است.

این انجمن در پرسشنامه ای به زبان کره ای که توسط خبرگزاری رسمی کره شمالی موسوم به KCNA منتشر شده، پرسید: آیا آمریکا نمی خواهد دست از محکومیت های قدیمی، پیشداوری ها و ایده های خصومت آمیز حتی هم اکنون که توافقنامه نشست مشترک آمریکا کره شمالی در سنگاپور منتشر شده، بردارد؟

این انجمن همچنین مدعی شد که آمریکا موضوع حقوق بشر در کره شمالی را با هدف نابود کردن عالی ترین مکان برای مردم در دنیا و مدینه فاضله ای که بشریت به آن غبطه می خورد، نابود نموده تا سیستم سوسیالیست کره شمالی را سرنگون کند.

این پرسشنامه همچنین کره شمالی را به عنوان کشوری که در آن تمامی آزادی های سیاسی و دموکراتیک تضمین شده و هیچ فردی در آنجا بیکار نیست و برای تمامی شهروندان آموزش رایگان، خدمات پزشکی بهداشتی رایگان و مسکن دولتی فراهم شده، نمایش داده شده است.

این انجمن گفت: اگر باغی از عشق انسانی همچون جمهوری ما در کره زمین وجود دارد، نام ببرید.

این پرسشنامه تازه ترین پرسشنامه از سری نقدها کره شمالی است که در هفته های اخیر مطرح شده است.

اوایل ماه جاری میلادی سازمان ملل قطعنامه ای را در خصوص وضعیت حقوق بشر کره شمالی تصویب کرد و خواهان محاکمه دولت پیونگ یانگ برای نقض شدید حقوق بشر در این کشور کمونیستی شد. این چهاردهمین سال متوالی است که سازمان ملل چنین قطعنامه ای را تصویب نموده است.

این انجمن کره شمالی سازمان ملل را به عنوان عروسک خیمه شب بازی امپراتوری آمریکا محکوم کرد.

هفته گذشته یکی دیگر از رسانه های کره شمالی نیز از آمریکا خواست تا احترام متقابل قائل شوند و تاکید نمود که فشار واشنگتن بر پیونگ یانگ به خاطر مسائل مربوط به حقوق بشر افراطی شده است.

مقاله های اخیر منتشر شده از جانب کره شمالی بر درخواست این کشور از واشنگتن برای تغییر موضعش در آستانه برگزاری دومین نشست میان دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا و کیم جونگ اون، رهبر کره شمالی در اوایل سال 2019 میلادی تاکید دارند.

کره شمالی مدت هاست که به عنوان یکی از بدترین ناقضان حقوق بشر دنیا لقب گرفته است. این کشور کمونیست هیچ گونه مخالفتی را تحمل نمی کند، صدها هزار تن را در زندان های سیاسی بازداشت نموده و به شدت بر ورود اطلاعات از خارج از کشور کنترل دارد.

اما کره شمالی از چنین نقدهای خشمگین شده و آن را اقدامی به رهبری آمریکا برای متزلزل کردن این کشور توصیف کردند.

52310

منبع: خبرآنلاین

به "مدینه فاضله کجاست؟ کیم جونگ اون نشانی داد!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مدینه فاضله کجاست؟ کیم جونگ اون نشانی داد!"

نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید