زاخارووا: تروریست ها بیش از 200 بار آتش بس سوریه را نقض کردند

به گزارش وبلاگ بایوس، سخنگوی وزارت خارجه روسیه تأکید کرد که در دو هفته گذشته، تروریست های سوریه بیش از 200 بار آتش بس را نقض نموده اند که در نتیجه آن تعداد زیادی از غیرنظامیان جان خود را از دست دادند.

زاخارووا: تروریست ها بیش از 200 بار آتش بس سوریه را نقض کردند

به گزارش گروه بین الملل وبلاگ بایوس، ماریا زاخارووا سخنگوی وزارت امور خارجه روسیه در کنفرانس خبری هفتگی ضمن تأکید بر کارشکنی تروریست های سوری در نقض آتش بس تأکید کرد که تروریست ها، کوشش های روسیه و سوریه برای تضمین آتش بس که از دوم آگوست (11 مردادماه) شروع شده را نادیده گرفتند و بیش از 200 بار آتش بس را نقض کردند و همین امر به مرگ غیرنظامیانی منجر شد.

شرایط برای تشکیل کمیته قانون اساسی سوریه فراهم است

زاخارووا به تشکیل کمیته قانون اساسی سوریه نیز اشاره نمود و گفت: در حال حاضر تمامی شرایط برای تشکیل کمیته قانون اساسی سوریه فراهم است. این کمیته، شروع گفت وگوهای بین سوری درباره ساختار آینده این کشور، مطابق با قطعنامه 2245 شورای امنیت سازمان ملل را امکانپذیر می نماید.

هفته گذشته نیز، گنادی گاتیلوف نماینده روسیه در سازمان ملل ابراز امیدواری کرد که کمیته قانون اساسی سوریه به زودی تشکیل گردد.(جزئیات بیشتر)

سال گذشته در جریان نشستی با شرکت گروه های مختلف سوری در شهر سوچی روسیه، قرار شد سه کشور ایران، روسیه و ترکیه به عنوان ضامن های آتش بس در سوریه، به شکل گیری کمیته ای جهت تدوین یک قانون اساسی جدید برای سوریه یاری نمایند. از آن موقع، رایزنی های متعددی میان سه کشور و طرف های سوری اجرا شده تا ترکیب این کمیته، نهایی گردد.

اقدامات دولت ترامپ علیه ونزوئلا غیرسازنده است

زاخارووا در بخشی از سخنان خود به مداخله دولت دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا در ونزوئلا اشاره نمود و گفت: دولت ترامپ بعنوان بخشی از سنت دیرینه خود در دامن زدن به تنش ها و اعمال فشار به کاراکاس، همچنان با گفتن اینکه زمان گفت وگو به سرانجام رسیده است و هم اکنون زمان عمل است، در واقع به تنش ها دامن می زند. ما چنین اظهاراتی را غیرسازنده می دانیم.

زاخارووا ضمن آنکه اوضاع در ونزوئلا را پرتنش خواند، توضیح داد که مسکو خواهان لغو تحریم های آمریکا است زیرا واشنگتن با وضع چنین تحریم هایی، مردم ونزوئلا را نادیده گرفته است.

وی ادامه داد: کاخ سفید همچنان به اعمال فشار به مردم یک کشور مستقل ادامه می دهد. این اقدامات آمریکا وضعیت را بغرنج تر می نماید و تهدیدات آمریکا برای محاصره کامل ونزوئلا کاملاً غیرقابل پذیرش است.

این مقام وزارت خارجه روسیه ضمن بی فایده خواندن اقدامات آمریکا علیه ونزوئلا برای مردم آمریکا ادامه داد: اقدامات آمریکا به نفع مردم آمریکا نیست.

آمریکا و گروهی از متحدان این کشور سوم بهمن ماه سال گذشته در اقدامی غیرقانونی خوان گوآیدو، رهبر شورای ملی ونزوئلا را به عنوان رئیس جمهور موقت این کشور به رسمیت شناخته و ادامه دولت مادورو را که تنها چند ماه پیش از آن با رأی بالای مردم ونزوئلا مجددا به ریاست جمهوری انتخاب شده بود، غیرقانونی اعلام کردند.

واشنگتن اخیراً در ادامه سیاست های خود برای تحت فشار قرار دادن مادورو برای کناره گیری از قدرت، تهدید نموده است که ونزوئلا را در محاصره کامل مالی قرار دهد که مادورو نیز هشدار داده است که در چنین شرایطی برای تقابل نظامی و نبرد آمادگی دارد.

بخش دیگری از کنفرانس خبری زاخارووا به ناآرامی های لیبی اشاره نمود و گفت: ما از ارتش لیبی و نیروهای سیاسی این کشور می خواهیم که با یکدیگر وارد مذاکره شوند و یک فرایند سیاسی جامع و فراگیر برای غلبه بر اختلافات این کشور شروع نمایند و نهادهای دولتی متحد و کارآمد که می توانند صلح و سعادت را به ارمغان آورند، شکل دهند.

روز گذشته (چهارشنبه)، شبکه تلویزیونی روسیا الیوم به نقل از رسانه های محلی لیبی گزارش داد که ژنرال خلیفه حفتر، فرمانده نیروهای شرق لیبی موسوم به نیروهای ارتش ملی لیبی با تمدید آتش بس در طرابلس، پایتخت این کشور مخالفت نموده است.

نیروهای تحت امر حفتر از 15 فروردین به دستور وی، عملیات نظامی برای تصرف شهر طرابلس، پایتخت لیبی را شروع کردند. با این حال، طی این مدت نیروهای حفتر پیشروی قابل توجهی نداشتند و حتی در بعضی از جبهه ها مجبور شده اند از تصرفات و مواضع خود عقب نشینی نمایند.(جزئیات بیشتر)

منبع: خبرگزاری فارس

به "زاخارووا: تروریست ها بیش از 200 بار آتش بس سوریه را نقض کردند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "زاخارووا: تروریست ها بیش از 200 بار آتش بس سوریه را نقض کردند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید