رکوردها و ترین های لیگ نوزدهم، چه رکوردهایی شکسته شد؟

به گزارش وبلاگ بایوس، لیگ نوزدهم در شکست بیشتر رکوردهای لیگ های شانزده تیمی فوتبال ایران پیروز نبود.

رکوردها و ترین های لیگ نوزدهم، چه رکوردهایی شکسته شد؟

به گزارش وبلاگ بایوس، نوزدهمین دوره رقابت های لیگ برتر فوتبال با قهرمانی پرسپولیس به انتها رسید.

پرسپولیس با 67 امتیاز قهرمان لیگ برتر شد به این ترتیب رکورد 66 امتیاز در یک فصل که پرسپولیس در لیگ پانزدهم بدست آورد، شکسته شد.

با توجه به شانزده تیمی شدن لیگ برتر، با مقایسه ای میان 10 دوره رقابت های لیگ برتر ایران، به آنالیز رکوردهای این 10 سال پرداختیم.

بیشترین پیروزی

بیشترین پیروزی در این دوره از رقابت های لیگ برتر در اختیار پرسپولیس با 21 پیروزی بود. این رکورد در اختیار پرسپولیس در لیگ شانزدهم است. آن ها در آن فصل با 22 پیروزی قهرمان شدند و به این ترتیب این رکورد شکسته نشد.

کمترین پیروزی

کمترین پیروزی در این دوره از رقابت های لیگ برتر با 4 پیروزی در اختیار پارس جنوبی جم و شاهین بود. این رکورد را مس کرمان در فصل سیزدهم با یک پیروزی همچنان در اختیار دارد.

بیشتری تساوی

این رکورد در این فصل در اختیار نفت مسجد سلیمان با 17 تساوی بود. بالاترین تعداد تساوی در لیگ های 16 تیمی در اختیار مس کرمان در لیگ سیزدهم با 19 تساوی است.

کمترین تساوی

پرسپولیس با 4 تساوی کمترین تعداد تساوی را در اختیار داشت. پدیده و پیکان در لیگ هجدهم، ملوان بندر انزلی در لیگ سیزدهم و لیگ پنجم، به همراه استقلال اهواز در لیگ ششم، سیاه جامگان در لیگ پانزدهم و پرسپولیس در لیگ شانزدهم با شش تساوی و سپیدرود هم با همین تعداد تساوی در لیگ هفدهم این رکورد را در اختیار داشتند که این رکورد شکسته شد.

بیشترین شکست

در این فصل ماشین سازی با 15 شکست، بیشترین باخت را در لیگ آورد، این در حالی است که استقلال اهواز در لیگ پانزدهم با 21 باخت این رکورد را در دست داشت که به این ترتیب رکورد فوق شکسته نشد.

کمترین باخت

عنوان شکست ناپذیرترین تیم لیگ برتر در این فصل در اختیار پرسپولیس، استقلال و سپاهان با 5 شکست است. این رکورد در اختیار پرسپولیس با یک شکست در لیگ هجدهم است.

بیشترین گل زده

برترین خط حمله لیگ برتر را در این فصل با 55 گل در اختیار استقلال بود. بالاترین رکورد در این زمینه در اختیار تراکتورسازی در فصل چهاردهم است که این تیم با 58 گل زده عنوان خطرناک ترین خط حمله را یدک می کشید.

کمترین گل زده

ضعیف ترین خط حمله لیگ برتر در این فصل در پارس جنوبی جم با 20 گل بود. این رکورد پیش از این در اختیار پیکان در لیگ چهاردهم، استقلال اهواز در لیگ پانزدهم و نفت مسجد سلیمان در لیگ هجدهم با 16 گل بود. به این ترتیب این رکورد هم شکسته نشد.

بهترین خط دفاعی

برترین خط دفاعی لیگ برتر در این فصل در اختیار پرسپولیس با 17 گل خورده است. این رکورد در اختیار استقلال خوزستان و پرسپولیس با 14 گل خورده در لیگ پانزدهم و شانزدهم بود که شکسته شد.

ضعیف ترین خط دفاعی

ضعیف ترین خط دفاعی لیگ برتر در این فصل در اختیار پیکان با 44 گل خورده بود. این رکورد کماکان در اختیار استقلال اهواز است که در لیگ پانزدهم 58 گل خورده بود.

بهترین شرایط تفاضل گل

پرسپولیس با تفاضل مثبت 29 این رکورد را در لیگ به نام خود ثبت کرد. پرسپولیسی ها این رکورد را با تفاضل مثبت 33 در لیگ هفدهم در اختیار دارند.

بدترین تفاضل گل

شاهین بوشهر با تفاضل منفی 31 رکورددار این لیگ بود اما آن ها با رکورد استقلال اهواز در لیگ پانزدهم که منفی 42 بود فاصله زیادی داشتند.

آقای گل

شیخ دیاباته از استقلال با 15 گل، آقای گل این رقابت ها شد.

بیشترین تغییرات سرمربی

تیم های شاهین بوشهر، ماشین سازی و شهرخودرو با 4 مربی در لیگ نوزدهم رکورددار بودند. با این حال رکورد استقلال خوزستان با پنج مربی در لیگ هجدهم کماکان دست نخورده باقی مانده است.

رکورد گل های زده

در این دوره رقابت های لیگ برتر در مجموع 503 بار توپ از خط دروازه ها گذشت که این رقم در لیگ های 16 تیمی با رکورد 560 گل در لیگ ششم فاصله داشت.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "رکوردها و ترین های لیگ نوزدهم، چه رکوردهایی شکسته شد؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رکوردها و ترین های لیگ نوزدهم، چه رکوردهایی شکسته شد؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید