راهکارهای روانی مقابله با کرونا

به گزارش وبلاگ بایوس، رئیس کمیته روانشناسی فدراسیون پزشکی ورزشی گفت: اضطراب و استرس سیستم ایمنی بدن را تضعیف نموده و درصد ابتلا به کرونا را افزایش می دهد.

راهکارهای روانی مقابله با کرونا

به گزارش وبلاگ بایوس از ایسنا، لاله سامع در تبیین ابعاد روانی ویروس کرونا در ورزش، اعلام کرد: این ویروس مانند سایر ویروس های جدید در ابتدای امر برای مردم نگران نماینده است و سرعت انتقالش بالاست اما باید بدانیم که اضطراب و استرس عاملی خواهد بود تا سیستم ایمنی بدن تضعیف گردد و ما در چنین شرایطی به سیستم ایمنی بدن بیش از هر زمان دیگری احتیاج داریم.

وی ادامه داد: باید در چنین شرایطی سلامت روان را در بهترین شرایط قرار دهیم. زمانی که دچار استرس و اضطراب می شویم بعضی هورمون ها در بدن ترشح شده و به مغز پالس هایی ارسال می نماید که باعث می گردد سیستم دفاعی و ایمنی بدن و سلامت اولیه اش تضعیف گردد و بیش از افراد دیگر در معرض ویروس قرار بگیریم.

رئیس کمیته روانشناسی فدراسیون پزشکی ورزشی با بیان اینکه رعایت مسائل روانی و نکات بهداشتی در پیشگیری از شیوع ویروس کرونا لازم و ملزوم یکدیگر هستند، گفت: خانواده های زیادی طی یک هفته گذشته در خصوص حمله اضطرابی فرزندان خود از جمله غش کردن و بیهوش شدن آنها مراجعه نموده اند و در چنین شرایطی نباید پدران و مادران هر مساله ای را مطرح نمایند و باید با مدارا نسبت به آن برخورد نموده و به گونه ای صحبت نمایند که صرفا رعایت موارد بهداشتی مدنظر قرار گیرد و اعلام مسائلی از جمله مرگ و میر افراد نباید در حضور بچه ها عنوان گردد.

لزوم انجام ورزش در منزل با رعایت نکات بهداشتی

سامع اضافه نمود: با توجه به تعلیق فعالیت مجموعه های ورزشی، در منزل می توانیم فعالیت های ورزشی را با رعایت نکات بهداشتی انجام دهیم و به گونه ای رفتار کنیم که شرایط روحی مناسبی داشته باشیم و با اقدامات روحیه بخش سلامت جسمی و روانی خود را در بهترین شرایط ممکن قرار دهیم.

وی با اشاره به اینکه اطلاعات پزشکی مربوط به ویروس کرونا کامل نیست، گفت: متاسفانه اطلاعات پزشکی غیرمستند در خصوص این ویروس بسیار مطرح و شاهد اظهارات غیرکارشناسانه در این زمینه هستیم.

رئیس کمیته روانشناسی فدراسیون پزشکی ورزشی با بیان اینکه آرام سازی عضلانی فعالیت بسیار مناسبی است و می تواند میزان اضطراب و استرس را کاهش دهد، گفت: این ویروس در عین حال که باید جدی گرفته گردد اما بزرگنمایی در خصوص این ویروس سلامت روان را به خطر می اندازد و هرچه هجمه روانی ویروس بیشتر گردد شرایط نامناسب تری را رقم خواهد زد.

سامع در سرانجام اظهار داشت: نکته بسیار مهم این است که سرعت انتقال ویروس بالاست و باید دوره نقاهت آن به بهترین شکل ممکن طی گردد و با مدیریت صحیح رفتار، کنترل استرس و اضطراب و دریافت ویتامین های لازم بدن را از ابتلا به این ویروس مصون نگه داریم.

منبع: جام جم آنلاین

به "راهکارهای روانی مقابله با کرونا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "راهکارهای روانی مقابله با کرونا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید