درخواست مشترک 16 آژانس ضد دوپینگ برای تصمیم ضربتی وادا درباره روسیه

16 آژانس ضد دوپینگ از سراسر دنیا خواستار تصمیم فوری و ضربتی وادا درباره پرونده روسیه شدند.

درخواست مشترک 16 آژانس ضد دوپینگ برای تصمیم ضربتی وادا درباره روسیه

به گزارش خبرنگاران و به نقل از سایت اسپورت اکسپرس روسیه، 16 آژانس ضد دوپینگ با صدور بیانیه ای مشترک از آژانس بین المللی ضد دوپینگ (WADA) درخواست کردند تا تصمیم فوری درباره پرونده روسیه بگیرد. آژانس های ضد دوپینگ کشورهای استرالیا، اتریش، کانادا، دانمارک، فنلاند، فرانسه، آلمان، ایرلند، ژاپن، هلند، نیوزیلند، نروژ، لهستان، سنگاپور، سوئد و آمریکا این بیانیه را امضا کردند.

در این بیانه مشترک آمده است: ما از آژانس بین المللی ضد دوپینگ می خواهیم که با نشان دادن ثبات و قدرت تصمیم فوری درباره نادیده دریافت زمان مشخص شده از سوی روسیه برای دسترسی متخصصان این نهاد به نمونه های دوپینگ آزمایشگاه مسکو اتخاذ کند، البته متوجه می شویم که آژانس ضد دوپینگ روسیه در حال همکاری با وادا است اما شرایط در نظرگرفته شده ماه سپتامبر برای این کشور روشن و نهایی بودند. در این شرایط نباید فرصت 2 هفته ای دیگر به روسیه برای فراهم آوردن شرایط موردنظر داده می شد. وادا بلافاصله باید کمیته مستقل داوری در این رابطه تشکیل دهد.

متخصصان آژانس بین المللی ضد دوپینگ در ماه دسامبر 2018 نتوانستند طبق برنامه زمانی از پیش مشخص شده به نمونه های سال های 2011 تا 2016 میلادی آزمایشگاه مسکو دسترسی یابند. این پروسه کاری از سوی روسیه به خاطر عدم تاییدیه های قانونی تجهیزات مورد استفاده متخصصان وادا برای چند روز متوقف شده بود.

کمیته اجرایی آژانس بین المللی ضد دوپینگ در ماه سپتامبر 2018 (شهریور) با شرط دسترسی به نمونه های آزمایشگاه مسکو تا خاتمه روز 31 ماه دسامبر رای به بازگرداندن عضویت مجدد روسیه در این نهاد داده بود.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "درخواست مشترک 16 آژانس ضد دوپینگ برای تصمیم ضربتی وادا درباره روسیه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "درخواست مشترک 16 آژانس ضد دوپینگ برای تصمیم ضربتی وادا درباره روسیه"

نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید