خبرهای خوبی برای فعالان صنایع دستی داریم، زیرساخت ها را برای فروش تولیدات هنرمندان در سال 99 فراهم می کنیم

به گزارش وبلاگ بایوس، معاون صنایع دستی کشور گفت: کوشش می کنیم تا زیرساخت ها را برای فروش فراوریات هنرمندان صنایع دستی فراهم کنیم تا دغدغه آن ها در سال جهش فراوری رفع گردد و این یکی از اولویت های معاونت صنایع دستی در امسال است.

خبرهای خوبی برای فعالان صنایع دستی داریم، زیرساخت ها را برای فروش تولیدات هنرمندان در سال 99 فراهم می کنیم

به گزارش خبرنگار وبلاگ بایوس، پویا محمودیان امروز دوشنبه 8 اردیبهشت 99 در گفت وگو تلفنی با شبکه خبر گفت: یکی از دغدغه ها و دل نگرانی های فعالان حوزه صنایع دستی در مورد حذف ماده 142 قانون مالیات های مستقیم بود، بعدازاین نگرانی ها با توجه به اینکه کشور ما به عنوان سومین فراورینماینده صنایع دستی در دنیا است این موضوع در دستور کار وزارتخانه نهاده شد و جلوی حذف این قانون گرفته شد.

معاف مالیاتی شامل فعالانی که در بخش فروش صنایع دستی فعالیت می نمایند، نمی گردد

او اضافه نمود: بر اساس این قانون تمام کارگاه های فراوریی که در حوزه صنایع دستی فعالیت می نمایند از پرداخت مالیات تا سقف 2میلیارد ریال معاف شدند البته این شامل افرادی که در حوزه فروش فعالیت می نمایند، نمی گردد.

معاون صنایع دستی کشور توضیح داد: حذف نشدن این قانون به دلیل حمایت از صنعتگران و هنرمندان کشور به عنوان سرمایه های ارزشمن کشور است تا علاوه بر این حمایت ها، مشوق هایی نیز برای سرمایه گذارانی باشد که قصد سرمایه گذاری در حوزه فراوری رادارند، باشد.

هنرمندانی که اطلاعات آن ها در سامانه رسمی وزارتخانه ثبت شده باشد، شامل معاف مالیاتی می شوند

او بیان نمود: هنرمندانی که کارگاه های فراوری انفرادی و جمعی دارند شامل این معافیت می شوند البته باید دارای شناسه باشند و تمامی اطلاعات آن ها در سامانه رسمی وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی ثبت شده باشد.

محمودیان اضافه نمود: با کوشش های وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی به زودی خبرهای خوبی به فعالان حوزه صنایع دستی می دهیم.

او توضیح داد: صنایع دستی جزو یکی از رسته هایی بود که دولت تسهیلاتی را برای حمایت از کسب وکارهای آسیب دیده ناشی از شیوع ویروس کرونا اختصاص داده است که این حمایت ها شامل حوزه فراوری، عرضه و فروش می گردد. این موضوع نشان می دهد که دولت به فعالان حوزه صنایع دستی اهمیت می دهد.

بیمه صنعتگران پیگیری می گردد

معاون صنایع دستی کشور بیان نمود: برنامه ریزی هایی برای فعالیت هنرمندان و رونق دوباره فروش فراوریات آن ها در دوران کرونا و پساکرونا در نظر گرفتیم تا در سال جهش فراوری به فراوریات خود ادامه دهند. زیرا حوزه صنایع دستی در اشتغال زایی و ارزآوری نقش مهمی دارد. همچنین پیگیری هایی نیز برای بیمه صنعتگران انجام دادیم.

او در مورد فعالیت کارگاه های صنایع دستی در شرایط کنونی گفت: پروتکل ها و دستورالعمل های بهداشتی از همان زمان شیوع ویروس کرونا به 31 استان کشور ابلاغ شد و آن ها فعالیت خود را با رعایت این موارد شروع کردند و حتی بسیاری از هنرمندان به شکل داوطلبانه کارگاه های خود را به فراوری ماسک و دستکش پارچه ای اختصاص دادند.

محمودیان اضافه نمود: همان طور که می دانید ماه های اسفند و فروردین برای فعالان حوزه صنایع دستی ماه های طلایی برای فروش محصولاتشان بود که مـتأسفانه با شیوع ویروس کرونا خسارت های زیادی دیدند.

او در مورد میزان خسارت این بخش گفت: تمامی برآوردها به تفکیک در حوزه فروش، فراوری و فروشگاه ها از استان های مختلف برای ما ارسال می گردد هنوز ارسال آن به سرانجام نرسیده تا میزان کلی خسارت ها را اعلام کنیم.

منبع: میراث آریا

به "خبرهای خوبی برای فعالان صنایع دستی داریم، زیرساخت ها را برای فروش تولیدات هنرمندان در سال 99 فراهم می کنیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرهای خوبی برای فعالان صنایع دستی داریم، زیرساخت ها را برای فروش تولیدات هنرمندان در سال 99 فراهم می کنیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید