خبرنگاران نیازمندان به خون را در ماه رمضان فراموش نکنیم

به گزارش وبلاگ بایوس، یاسوج- خبرنگاران- مدیرکل انتقال خون کهگیلویه و بویراحمد گفت: هم استانی ها در ماه مبارک رمضان نیازمندان همیشگی به خون را فراموش نکنند و در نظر داشته باشند که از منظر مراجع دینی اهدای خون هیچ گونه منافاتی با روزه داری ندارد.

خبرنگاران نیازمندان به خون را در ماه رمضان فراموش نکنیم

رستم حسن زاده روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار وبلاگ بایوس گفت: احتیاج به خون و فراورده های خونی مقطعی نیست بلکه همیشگی است.

وی اضافه نمود: بیماران خاص در استان از جمله تالاسمی، هموفیلی، سرطان و همچنین بیماران اورژانسی به فرآورده های خونی احتیاج دارند.

مدیرکل انتقال خون کهگیلویه و بویراحمد از هم استانی ها خواست که برای برطرف کمبود منابع خونی همچون سال های گذشته برای اهدای خون اقدام نمایند و به بیماران احتیاجمند یاری نمایند.

حسن زاده ابراز داشت: به منظور رفاه حال مردم استان این اداره کل اقدام به راه اندازی سامانه اینترنتی nobatdehi.ibto.it نموده کهب توانند با مراجعه به این سایت اقدام به مشخص روز و ساعت مورد دلخواه خود جهت اهدای خون نمایند.

وی تاکید نمود: در ماه رمضان برنامه فعالیت پایگاه های انتقال خون استان در یاسوج تمام روزها و حتی روزهای تعطیل به صورت دو شیفت و از ساعت 7:45صبح الی 13 و بعد از افطار از ساعت 21 الی 23و 30 خواهد بود.

مدیرکل انتقال خون کهگیلویه و بویراحمد توضیح داد: پایگاه دهدشت نیز از ساعت 9 الی 11 و پایگاه گچساران از ساعت 9 الی 11 و 30 خواهد بود.

حسن زاده گفت: همشهریان در نظر داشته باشند که از منظر مراجع دینی اهدای خون هیچ گونه منافاتی با روزه داری ندارد و امید است که در این ماه پر برکت بیش از پیش احتیاجمندان به خون و فراورده های خونی را مورد توجه خود قرار دهیم.

فرآیند اهدا و تزریق خون به دریافت نمایندگان، انتقال خون نام دارد.

اهدای خون هنگامی رخ می دهد که یک فرد سالم به طور داوطلبانه مقدار مشخصی از خون خود را در یک مرکز انتقال خون هدیه می نماید.

خون اهدا شده پس از انجام آزمایش های غربالگری و تایید سلامت به منظور تهیه فرآورده های خونی مورد استفاده قرار می گیرد یا از طریق بانک خون مراکز درمانی به افراد دیگر تزریق می گردد.

منبع: ایرنا

به "خبرنگاران نیازمندان به خون را در ماه رمضان فراموش نکنیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران نیازمندان به خون را در ماه رمضان فراموش نکنیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید