خبرنگاران معادن تکاب بهترین ظرفیت منطقه برای جهش فراوری است

به گزارش وبلاگ بایوس، مهاباد- خبرنگاران- فرماندار تکاب با بیان اینکه 40 درصد ذخیره انباشت طلای کشور در معادن این شهرستان نهفته است، گفت: معادن طلا و سنگ تکاب به ویژه مجتمع طلای زرشوران فرصت و ظرفیت مناسبی برای تحقق جهش فراوری در منطقه است.

خبرنگاران معادن تکاب بهترین ظرفیت منطقه برای جهش فراوری است

محمود زمانی روز سه شنبه در ملاقات با اعضای هیات مدیره و سرپرست مجتمع معادن و صنایع معدنی طلای زرشوران تکاب اضافه نمود: در سال جهش فراوری باید کوشش بیشتری برای افزایش فراوری و ایجاد اشتغال برپایه ظرفیت های معدنی تکاب انجام گردد.

وی اعلام کرد: تکاب منطقه ای بکر دارای ظرفیت های فراوان در بخش های کشاورزی، گردشگری و معدنی است که برای توسعه ضروری است در سال جهش فراوری توجه ویژه ای به آنها شده و از منابع شهرستان جهت توسعه و ایجاد اشتغال استفاده بهینه گردد.

وی افزود: مجتمع طلای زرشوران برای افزایش بهره وری نیازمند اصلاحات و تغییرات ساختاری است و باید راه اندازی صنایع پایین دستی معادن و ایجاد کارگاه های جواهرسازی با استفاده از ظرفیت معادن طلا در برنامه های مدیران این بخش قرار گیرد.

کارخانه طلای زرشوران به عنوان عظیمترین واحد صنعتی و معدنی فراوری و فرآوری طلای خاورمیانه در آبان سال 1393 با ظرفیت اسمی سالانه سه تن با حضور معاون اول رییس جمهوری به بهره برداری رسید.

تکاب از شهرهای جنوبی آذربایجان غربی است که در منطقه ای کوهستانی واقع شده و به دلیل دارا بودن 2 معدن عظیم طلا در زرشوران و آق دره یکی از قطب های معدنی کشور به شمار می رود و بنا بر آمارهای رسمی بیش از 40 درصد ذخیره طلای کشور در کوهستان های این شهرستان نهفته است.

منبع: ایرنا

به "خبرنگاران معادن تکاب بهترین ظرفیت منطقه برای جهش فراوری است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران معادن تکاب بهترین ظرفیت منطقه برای جهش فراوری است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید