حمایت سرای نوآوری انار از ایده های نو، مجله فیزیولوژی گیاهی در گروه نشریات بین المللی نهاده شد

به گزارش وبلاگ بایوس، معاون علمی دانشگاه آزاد اسلامی واحد ساوه راه اندازی سرای نوآوری انار در این دانشگاه را دستاوردی مهم دانست و عنوان نمود که ایده های نو از حمایت سرا برخوردار می شوند.

حمایت سرای نوآوری انار از ایده های نو، مجله فیزیولوژی گیاهی در گروه نشریات بین المللی نهاده شد

جواد نصر در تبادل نظر با خبرنگار گروه استان های خبرگزاری وبلاگ بایوس درباره تازه ترین فعالیت ها و دستاوردهای پژوهشی دانشگاه آزاد اسلامی واحد ساوه اظهار کرد: اخذ مجوز راه اندازی سرای نوآوری انار در این واحد دانشگاهی از مهم ترین دستاوردهای حاصل شده است.

**

ورود علم و فناوری به ترش و شیرین های صد دانه یاقوت

سایت مترجم هوشمند فرازین چه کارایی هایی دارد؟

وی اضافه کرد: با توجه به اهمیت محصول انار در منطقه ساوه (سطح زیر کشت 10 هزار و 500 هکتار و فراوری 100 هزار تُن)، سرای نوآوری انار مانند یک دانشکده تخصصی راه اندازی شده و در این راستا همه تحقیقات در تمام حوزه های مرتبط با انار اعم از کشاورزی، صنعتی، حقوقی و ... قابل انجام بوده و افرادی که ایده های نو دارند با حمایت سرای نوآوری ایده خود را اجرا و تا مرحله فراوری مالی پیش خواهند برد.

معاون علمی دانشگاه آزاد اسلامی واحد ساوه اعلام نمود: در این زمینه سرای نوآوری انار این واحد دانشگاهی امکانات لازم مانند آزمایشگاه، دفتر کار و ... را با شرایط تعیین در اختیار افراد و شرکت ها قرار می دهد.

رایزنی برای ارتباط صنعت و دانشگاه

نصر با بیان اینکه اقدامات و رایزنی های لازم برای ارتباط صنعت و دانشگاه اجرا شده است، اظهار کرد: عقد قرارداد مرکز رشد دانشگاه آزاد اسلامی واحد ساوه با شرکت های علمی - صنعتی و ایجاد هسته های نوآور از دو مورد به هفت مورد از جمله اقدامات حوزه پژوهشی دانشگاه است.

وی اضافه کرد: همکاری با شرکت های والاموتور (قطعات موتور)، باهر اکسید (حلال های شیمیایی)، خشکبار عمان (فرآوری خشکبار)، پاروت (پرنده زینتی)، تیرچه بلوک فشرده، فرازین (نرم افزار کامپیوتر)، ریخته گری و فراوری آلیاژهای جدید ازجمله پروژه های همکاری با صنعت در دانشگاه آزاد اسلامی واحد ساوه بوده است.

این مسئول درباره اقدامات دانشگاه آزاد اسلامی واحد ساوه در حوزه ارتباط با صنعت به وبلاگ بایوس گفت: عقد تفاهم نامه در زمینه همکاری متقابل علمی، پژوهشی به منظور انجام طرح های تحقیقاتی، ایجاد واحد R&D (تحقیق و توسعه) شرکت در دانشگاه، برگزاری کارگاه ها و کلاس های آموزشی با ادارات و نهادهای مختلف ازجمله فرمانداری، شهرداری، جهاد کشاورزی، شرکت نار ایران، شرکت سالمین، شرکت بوتان، دانشگاه علوم پزشکی، سازمان صنعت، معدن و تجارت و شرکت سن ایچ ازجمله همکاری های علمی این دانشگاه در حوزه صنعت بوده است.

انتشار بین المللی مجله فیزیولوژی گیاهی

نصر درباره فعالیت مجلات پژوهشی و تحقیقات علمی و طرح های درون و برون دانشگاهی در دانشگاه آزاد اسلامی واحد ساوه اظهار کرد: دو مجله علمی پژوهشی را با مجوز وزارتین فعال داریم، مجله فیزیولوژی گیاهی (با زبان انگلیسی) که در سال 98 رتبه برتر بین مجلات استان مرکزی را کسب کرد، در اسکوپوس نمایه شده و در جشنواره فرهیختگان 1398 هم به عنوان مجله برتر انتخاب شد و اکنون در رتبه بندی جدید وزارت علوم در گروه نشریات بین المللی قرار گرفته است، ازجمله افتخارات واحد ساوه در حوزه نشر است و مجله پژوهش های اعتقادی و کلامی نیز در حوزه علوم انسانی مقالات برتر را چاپ می نماید.

وی تعداد خاتمه نامه های کارشناسی ارشد و دکتری دفاع شده از یکم فروردین 98 تا 28 مرداد 99 را به ترتیب 497 و 42 خاتمه نامه مطرح نمود و گفت: تعداد مقالات از ابتدای سال 1398 به ترتیب عبارتند از 55 مقاله علمی پژوهشی وزارتین، 15 مقاله JCR 2 WOS (بدون IF) و در مجموع 72 مقاله نتیجه کوشش های اعضای هیئت علمی واحد دانشگاهی ساوه بوده است.

نصر اضافه کرد: عقد قرارداد برای برگزاری دوره های آموزشی مدیریت پروژه و رله حفاظت برای شرکت پارس تابلو از فعالیت ها و طرح های برون دانشگاهی دانشگاه آزاد اسلامی واحد ساوه است.

به گفته معاون علمی دانشگاه آزاد اسلامی واحد ساوه، غلامرضا خلج به عنوان پژوهشگر برتر باشگاه پژوهشگران جوان و نخبگان در جشنواره فرهیختگان سال 1398 از این واحد دانشگاهی انتخاب شد.

4117/4062/پ

منبع: خبرگزاری دانشگاه آزاد آنا

به "حمایت سرای نوآوری انار از ایده های نو، مجله فیزیولوژی گیاهی در گروه نشریات بین المللی نهاده شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حمایت سرای نوآوری انار از ایده های نو، مجله فیزیولوژی گیاهی در گروه نشریات بین المللی نهاده شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید