تور ترکیه مجاز است؟

به گزارش وبلاگ بایوس، دبیر انجمن صنفی دفاتر خدمات مسافرت هوایی و جهانگردی می گوید: وقتی شرکت های هواپیمایی بلیت استانبول را می فروشند، پس تبلیغ تور ترکیه غیرقانونی نیست اما مسافرانی که الان به ترکیه می فرایند، قصد تفریح در ساحل را ندارند، انگیزه های کاری و تجاری دارند.

تور ترکیه مجاز است؟

در یک هفته گذشته اخطارهایی از سوی سازمان هواپیمایی درباره تبلیغ تور ترکیه داده شد. ترکیه که همزمان با شیوع ویروس کرونا، مرزهایش را با ایران مسدود کرد، هنوز رسما مرزهای کشورش را به روی گردشگران ایرانی باز ننموده است، با این حال، فروش بلیت پروازهای تهران ـ استانبول تقریبا از اوایل تیرماه از سر گرفته شده است. رضا جعفرزاده، سخنگوی سازمان هواپیمایی اما گفته ترکیه در حال حاضر اتباع خود و آن دسته از مسافران را که تبعیت آن کشور را داشته و کسانی را که دارای ویزای کاری هستند، می پذیرد و تبلیغات انجام تور و اعزام گردشگر به این کشور صحت ندارد. پس مسافران باید از صحت و سقم بلیتی که دریافت می نمایند آگاه باشند.

دبیر انجمن شرکت های هواپیمایی هم گفته که هیچ شرکت هواپیمایی تبلیغ تورهای خارجی را انجام نداده و دستگاه های نظارتی باید با آنهایی که به نام این ایرلاین ها تبلیغ می نمایند یا آنکه نام آنها را در تبلیغ تور خود می آورند برخورد نمایند.

مقصود اسعدی سامانی به مردم توصیه نموده تا زمانی که به صورت رسمی و قطعی راه اندازی پروازهای خارجی اعلام نشده بلیت آن را از سایت هایی که آن را تبلیغ می نمایند نخرند.

آنالیز ها نشان می دهد بعضی شرکت های هواپیمایی داخلی و ترک، فروش بلیت جهت استانبول را شروع نموده اند. آنچه در آژانس های مسافرتی هم به فروش می رسد، بلیت همین پروازها به اضافه هتل است. آژانس های دیگری هم البته تورهای تفریحی و گردشگری را از حالا برای تاریخ مرداد، شهریور و مهرماه تبلیغ نموده اند.

مرتضی قربانی ـ دبیر انجمن صنفی دفاتر خدمات مسافرت هوایی و جهانگردی ـ اما این اقدام آژانس های گردشگری را غیرقانونی نمی داند و می گوید: سفرهایی که به ترکیه انجام می گردد، به قصد سیاحت نیست. فضای سفر به ترکیه را باید تفکیک کرد، ورودی به این کشور اغلب با ویزای گردشگری انجام می گردد، ولی بیشتر مسافران برای بیزنس و کار به این کشور سفر می نمایند. طبق اطلاعاتی هم که دارم، در حال حاضر درخواست برای سفر گردشگری به این کشور خیلی خیلی کم است. سفارتخانه هایی مثل کانادا، آمریکا و انگلیس باز شده اند و اگر مسافری از ایران به آنکارا یا استانبول می رود، برای پیگیری اموری این چنینی است.

منبع: دنیای سفر

به "تور ترکیه مجاز است؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تور ترکیه مجاز است؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید