تلفات کرونا در ایران به 77 نفر رسید، گیلان، قم و تهران در صدر درگیری هستند

به گزارش وبلاگ بایوس، معاون بهداشت وزارت بهداشت گفت: تا به امروز مجموع ابتلای قطعی به ویروس کرونا به 2 هزار و 336 نفر و فوتی در اثر کرونا به 77 نفر رسیده است و 435 نفر در مجموع بهبود یافته اند.

تلفات کرونا در ایران به 77 نفر رسید، گیلان، قم و تهران در صدر درگیری هستند

به گزارش وبلاگ بایوس به نقل از ایرنا علیرضا رئیسی روز سه شنبه 13 اسفند درباره آخرین آمار ابتلای قطعی به ویروس کرونا در کشور اعلام کرد: تعداد مبتلایان جدید به ویروس کرونا در کشور 835 نفر هستند که 11 نفر از این افراد فوت نموده اند.

وی ادامه داد: استان گیلان، قم و تهران در صدر درگیری با ویروس کرونا هستند. هرچند فرایند بیماری در قم ثابت شده، اما موارد ابتلا در این سه استان بیشتر است.

رئیسی گفت: از ابتدا تا به امروز بیش از 8 هزار و 532 نفر به علت ابتلا به این ویروس بستری شدند که برای 5 هزار و 737 نفر تست اجرا شده و دو هزار و 336 نفر به طور قطعی به ویروس کرونا مبتلا شده اند.

معاون بهداشت وزیر بهداشت اضافه کرد: امروز نشستی با جمعی از مدیران، کارشناسان و متخصصان سازمان جهانی بهداشت، منطقه مدیترانه شرقی این سازمان و کشور چین داشتیم که در این نشست بحث های فنی و تکنیکی در خصوص غربالگری و تشخیص کووید 19 آنالیز شد.

وی اعلام کرد: تاکید سازمان جهانی بهداشت و کارشناسان و متخصصان این سازمان این است که با توجه به جدید بودن ویروس، همه کشورها، تجربیات خود در پیشگیری و کنترل این بیماری را در اختیار همدیگر قرار دارند. همچنین در این نشست مسائل مرزها و چگونگی پیشگیری، ایزولاسیون، خدمات مراقبت در منزل و داروهای جدید مورد استفاده در بیماران مبتلا به کووید 19 مورد آنالیز نهاده شد.

کیانوش جهانپور، رئیس مرکز روابط عمومی وزارت بهداشت نیز به خبرنگار ایرنا گفت: از مجموع 835 مبتلای جدید به ویروس کرونا، 468 نفر در تهران، 52 نفر قم، 55 نفر گیلان، 56 نفر استان مرکزی، 52 نفر اصفهان، 36 نفر البرز، هفت نفر مازندران، چهار نفر خوزستان، 34 نفر آذربایجان شرقی، 29 نفر قزوین، سه نفر خراسان رضوی، هشت نفر فارس، 17 نفر سمنان، دو نفر لرستان، دو نفر اردبیل، یک نفر یزد، یک نفر کرمانشاه، یک نفر سیستان و بلوچستان، پنج نفر همدان، و دو نفر زنجان هستند.

تا به امروز 91 هزار و 318 نفر در جهان به ویروس کرونا مبتلا شده اند، از این تعداد سه هزار و 131 نفر جان خود را به علت بیماری کووید 19 از دست داده اند و 48 هزار و 291 نفر بهبود یافتهاند.

منبع: همشهری آنلاین

به "تلفات کرونا در ایران به 77 نفر رسید، گیلان، قم و تهران در صدر درگیری هستند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تلفات کرونا در ایران به 77 نفر رسید، گیلان، قم و تهران در صدر درگیری هستند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید