تصاویر فبلتی که به اشکال مختلف تا می گردد

به گزارش وبلاگ بایوس، این گجت تا شدنی دارای سه نمایشگر است که با لولا به هم وصل می شوند. این وسیله ارتباطی جدید می تواند برای پیامک زدن کوچک گردد، برای خواندن نقشه عظیم گردد و حتی می توان آن را به یک لپ تاپ دارای صفحه کلید تبدیل کرد.

تصاویر فبلتی که به اشکال مختلف تا می گردد

این گجت که کاغذ تاشو نام دارد یک تلفن هوشمند تغییر شکل دهد به کاربر امکان می دهد سه نمایشگر صفحه لمسی انعطاف پذیر را باز کند.

هر نمایشگر می تواند برداشته گردد از این رو کاربر می نماید دستگاه را به شکل های مختلف تا کند.

روئل ورتگال استاد دانشگاه کویین و همکارانش این گجت را در کنفرانس عوامل انسانی در سیستم های محاسباتی در تورنتو کانادا رونمایی کردند.

محققان دانشگاه کویین می گویند در این کاغذ تاشو، هر قسمت نمایشگر می تواند به طور مستقل و یا به عنوان بخشی از این یک سیستم واحد عمل کند.

این دستگاه، به طور اتوماتیک شکل خود را تشخیص داده و گرافیک خود را به گونه ای تغییر می دهد تا عملنمودهای مختلف بر اساس این تغییرات ظاهری به درستی انجام گردد.

به عنوان مثال، تا کردن این دستگاه به شکل یک نوت بوک امکان ایجاد یک صفحه کلید را در پایین نمایشگر فراهم می آورد.

کاربران می توانند با این صفحه کلید تایپ نموده و مثلا به دنبال آدرسی در نقشه گوگل گشته و آن را در بالای نمایشگر بیابند.

با مسطح کردن این کاغذ تاشو، سه نمایشگر آن کنار هم قرار می گیرد کاربر می تواند به نمایشگر عظیم تری دست یافته و مثلا نقشه را به طور واضح تری مشاهده کند.

این پژوهشگران از کاغذ برای ساخت این گجت الهام گرفته اند. معمولا وسایل الکترونیکی همراه، نیازمند زوم کردن هستند تا بتوان بخش های مختلفی مثلا از یک سند مشاهده کرد در حالی که این کار در کاغذ با تا زدن ساده انجام می گردد.

آنها امیدوارند با ارتقای این دستگاه به همین خاصیت کاغذ دست پیدا نمایند.

منبع: خبرگزاری مهر

به "تصاویر فبلتی که به اشکال مختلف تا می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تصاویر فبلتی که به اشکال مختلف تا می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید