با بامیه از سرطان پیشگیری کنید

به گزارش وبلاگ بایوس، محسن پویان، محقق وپژوهشگر طب سنتی اظهار کرد: بامیه را می گردد به صورت پخته میل کرد. این صیفی باعث لطیف شدن پوست می گردد و برای برطرف التهاب های مخاطی بدن هم بسیار مفید است .

با بامیه از سرطان پیشگیری کنید

او اضافه کرد: بامیه سوزش مجاری اداری را از بین می برد؛ همچنین بامیه پخته را می توان به عنوان مرحم نیز استفاده کرد و بر روی ماهیچه هایی که آسیب دیده اند و یا سفت شده اند به صورت ضماد استفاده کرد؛ این کار باعث نرم شدن ماهیچه ها نیز می گردد.

پویان ادامه داد: بامیه دارای ویتامین A,B,C که از ویتامین های ضروری بدن نیز است.

او گفت: بامیه برای درمان زخم هایی که در گلو و دهان بوجود آمده بسیار مفید عمل می نماید.

پویان اضافه کرد: بامیه گیاهی است که خاصیت ضد سرطانی دارد و سیستم ایمنی بدن را تقویت می نماید؛ همچنین برای درمان زخم معده و روده نیز مفید است.

این محقق و پژوهشگر طب سنتی گفت: افراد می توانند از بامیه دمنوشی تهیه نمایند که خاصیت آرام بخش دارد. افراد می توانند بامیه را خرد نموده و به مدت پانزده دقیقه همرا با آب، دم نمایند.

او توضیح داد: افرادی که بیماری روماتیسم و آرتروز دارند می توانند با مصرف این گیاه به بهبود بیماری خود یاری نمایند.

این پژوهشگر طب سنتی ادامه داد: فیبر محلول در آب که در بامیه وجود دارد، باعث می گردد مصرف آن برای افرادی که بیماری قند خون دارند مفید باشد، زیرا این گیاه مانع جذب قند در روده می گردد.

پویان اضافه کرد: این گیاه باعث کاهش کلسترول خون می گردد چراکه این گیاه خون ساز است و به افراد کم خون، یاری بسزایی می نماید.

او توضیح داد: افرادی که به یبوست دچار می شوند؛ می توانند با مصرف بامیه به درمان خود یاری نمایند. همچنین این گیاه باعث تعدیل صفرا و سودا شده و برای تقویت غده پروستات نیز مفید است.

این پژوهشگر طب سنتی تاکید نمود: افرادی که برای کاهش قند خون و درمان یبوست می خواهند این گیاه را مصرف می نمایند، می توانند بامیه را از وسط دو شکاف بدهند و در لیوان آب از شب تا صبح قرار دهند؛ سپس آب آن که حاوی مقادیر زیادی فیبر است را میل نمایند. همچنین در موارد دیگر نیز افراد می توانند از بامیه خورشی تهیه نموده و آن را میل نمایند.

او در انتها توصیه کرد: افرادی که سرد مزاج هستند باید بامیه را با ادویه های گرم مصرف نمایند تا اثر آن از بین نرود.

منبع: وبلاگ بایوس

منبع: همگردی

به "با بامیه از سرطان پیشگیری کنید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "با بامیه از سرطان پیشگیری کنید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید