انتقاد برنی سندرز به سیاست های تجاری توییتری ترامپ

به گزارش وبلاگ بایوس، برنی سندرز در مصاحبه ای از سیاست های تجاری دونالد ترامپ و میل او به تهدیدکردن علنی شرکای تجاری آمریکا در توییتر انتقاد نموده و خواهان تغییر وضعیت موجود در سیاستگذاری های تجاری آمریکا شد.

انتقاد برنی سندرز به سیاست های تجاری توییتری ترامپ

برنی سندرز که در حال حاضر سناتور مستقل ایالت ورمونت است و از حزب دموکرات برای انتخابات ریاست جمهوری 2020 کاندیدا شده در مصاحبه ای با شبکه CNN به انتقاد از سیاست های دولت ترامپ به ویژه ازبابت گره زدن تجارت به موضوع مهاجرت پرداخت.

در این مصاحبه از سندرز خواسته شد تا نظرش را درباره تهدید اخیر ترامپ برای اعمال تعرفه های جدید بر واردات کالاهای مکزیکی در صورت کم کاری این کشور در مقابله با ورود مهاجران به خاک آمریکا اعلام کند.

با وجود آنکه مکزیک و آمریکا روز آدینه در این خصوص به توافق رسیدند و رئیس جمهور آمریکا تهدید خود را پس گرفت اما این طرح پیشنهادی ترامپ شدیداً از جانب جمهوری خواستار و دموکرات ها مورد انتقاد نهاده شد.

سندرز در این مصاحبه گفت: شما نمی توانید از موضوع تعرفه های واردات برای تهدید بهره ببرید. شما نمی توانید سیاست تجاری خود را بر مبنای توییت ها بنا کنید. چیزی که شما به آن احتیاج دارید سیاست های تجاری جامعی است که به نمایندگی از خواسته های طبقه کارگر مردم این کشور و نه فقط مدیرعاملان شرکت های بزرگ به اجرا دربیاید.

برنی سندرز در ادامه این مصاحبه توضیح داد: آیا اکنون ما احتیاج به تغییر سیاست های تجاری خود برای محافظت از مشاغل در آمریکا داریم؟ جواب مثبت است. آیا ما احتیاج داریم که با همکاری با دیگر کشورها صندلی فقیرترین مردم را در سراسر دنیا ارتقا دهیم؟ بله ما احتیاج داریم این کار را انجام دهیم.

برنی سندرز که عمدتاً حامی سیاست های سوسیالیستی است در عین حال به ترامپ از بابت شرور نشان دادن مهاجران حمله کرد و گفت: رئیس جمهور آمریکا دائماً کوشش می نماید به خاطر کسب منافع سیاسی در مردم چند دستگی ایجاد کند.

وی اضافه کرد: البته موج ورود پناهجویان و مهاجران بدون اوراق هویتی به آمریکا یک مساله جدی است اما در این حد بحرانی نیست که لازم باشد این مردم درمانده را شرور جلوه دهیم.

رئیس جمهوری آمریکا اخیراً تهدید کرد در صورتی که مکزیک گام های مطلوب کاخ سفید را برای مقابله با موج جدید ورود مهاجران متعلق به آمریکای مرکزی در پیش نگیرد از تاریخ 10 ژوئن تعرفه های پنج درصدی بر واردات تمامی کالاها از مکزیک اعمال می نماید. بعضی قانونگذاران جمهوری خواه گفتند که این به منزله فراتر رفتن ترامپ از اختیارات قوه مجریه است و ترامپ سیاست تجاری را با مهاجرت گره زده است.

سندرز در عین حال رئیس جمهور را به خاطر بعضی سیاست های تندرویی که در پیش گرفته نژادپرست خوانده است اما در عین حال با باز گذاشتن کامل مرزها نیز مخالفت نموده و گفته است، این باعث می گردد تعداد زیادی از مردمان فقیر به آمریکا بیایند. او گفته است: من فکر می کنم چیزی که ما احتیاج داریم یک اصلاحات مهاجرتی فراگیر است. ، ایسنا

منبع: ایران آنلاین

به "انتقاد برنی سندرز به سیاست های تجاری توییتری ترامپ" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "انتقاد برنی سندرز به سیاست های تجاری توییتری ترامپ"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید