امتناع خلبان پاکستانی از بازگرداندن زائرین سرگردان در عراق و لغو پرواز ویژه

به گزارش وبلاگ بایوس، اختلافات داخلی و ترس از کرونا باعث امتناع خلبان پاکستانی از پرواز به سوی عراق جهت بازگرداندن زائرین سرگردان در این کشور شد.

امتناع خلبان پاکستانی از بازگرداندن زائرین سرگردان در عراق و لغو پرواز ویژه

به گزارش دفتر منطقه ای وبلاگ بایوس به نقل از اکسپرس نیوز، علی رغم صدور مجوز پرواز برای بازگردان زائرین پاکستانی که در کشور عراق سرگردان شده اند امتناع خلبان از سفر باعث لغو پرواز شد.

گزارش ها حاکی است به دنبال مثبت اعلام شدن تست کرونای خلبانی که اتباع کانادا را به از کراچی به این کشور منتقل کرده بود کادر پرواز شرکت هواپیمایی بین المللی پاکستان از قبول ماموریت های مشابه امتناع می کنند.

امتناع خلبانی که قرار بود صبح امروز راهی بغداد شده و زائرین پاکستانی را به کشور بازگرداند باعث لغو برنامه پرواز و سرگردانی بیشتر زائرین شد.

شرکت هواپیمایی بین المللی پاکستان موسوم به پی آی ائی خاطرنشان کرد: خلبانی که برای این پرواز انتخاب شده بود از بیم کرونا حاضر نشد این ماموریت را انجام دهد.

لغو ناگهانی پرواز باعث سرگردانی و پریشانی 161 زائری شد که در بغداد جمع شده بودند و می خواستند با این پرواز اضطراری خود را به کشورشان برسانند.

این در حالی است که خلبان پاکستانی دلیل اصلی عدم سفر خود را عدم دریافت معوقات خود اعلام کرده است.

وی در این خصوص گفت: حقوق خلبانان و خدمه پرواز از دو ماه پیش پرداخت نشده و دولت در تلاش است بخشی از این حقوق را کسر کند.

در حال حاضر کلیه پروازهای شرکت هواپیمای بین المللی پاکستان تعلیق شده است و دولت به دلیل شیوع کرونا تمام مسیرهای داخلی و خارجی را بسته است.

.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "امتناع خلبان پاکستانی از بازگرداندن زائرین سرگردان در عراق و لغو پرواز ویژه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "امتناع خلبان پاکستانی از بازگرداندن زائرین سرگردان در عراق و لغو پرواز ویژه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید