از اقدامات نمایشی در مقابله با کرونا پرهیز گردد

به گزارش وبلاگ بایوس، وزیر کشور گفت: اطلاع رسانی صادقانه از سوی مسئولان و اقدامات تبلیغاتی نمایشی بعضی عناصر غیرمسئول غیرقابل قبول است.

از اقدامات نمایشی در مقابله با کرونا پرهیز گردد

به گزارش، به نقل از پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور، عبدالرضا رحمانی فضلی وزیر کشور در نشست اعضای ارشد کمیته اطلاع رسانی ستاد ملی مبارزه با کرونا، اظهار کرد: نتیجه اطلاع رسانی صادقانه، ایجاد ادراک واقع بینانه و تحقق رفتار مسئولانه از سوی مردم است.

وزیر کشور در این نشست که سید عباس صالحی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، علی ربیعی سخنگوی دولت، فیروزآبادی رئیس مرکز ملی فضای مجازی و معاونین ذیربط وزارت کشور و وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی حضور داشتند، با قدردانی از کوشش های اجرا شده در عرصه اطلاع رسانی شیوع بیماری کرونا و وروند مبارزه با آن، بخصوص از سوی بخش های مختلف وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، بر ضرورت تحقق مرجعیت اطلاع رسانی تأکید کرد.

رحمانی فضلی با تاکید بر اهمیت صیانت از سلامت عموم مردم و تأکید متخصصین مبنی بر اثر سوء رعایت نکردن بهداشت فردی و مراودات غیر بهداشتی بین افراد در مجامع و همچنین سفر ها بین مناطق مختلف در گسترش بیماری، خواهان اهتمام حداکثری رسانه ها به ویژه رسانه ملی در شکل دهی فوری ادراک عمومی نسبت به اهمیت این مسائل شد.

وزیر کشور دوگانه هراس غیرواقع بینانه و بی توجهی غیرمسئولانه نسبت به شیوع بیماری کرونا را کاذب و مخرب برشمرد و مهمترین هدف و نتیجه توأمان اطلاع رسانی را ایجاد ادراک واقع بینانه و تحقق رفتار مسئولانه در عموم مخاطبان مطرح نمود.

رحمانی فضلی با مرور بعضی زمینه های پیشینی که موجبات ایجاد تردید و بی اعتمادی نسبت به اخبار و اطلاعات منتشر شده را فراهم می سازد، ابراز امیدواری کرد؛ با مبنا قرارگرفتن اصول اطلاع رسانی و همچنین تقدم اقدام بر اعلام، از دل تهدید ایجاد شده در اثر ورود ویروس جدید، فرصتی برای تقویت اعتماد عمومی، فراهم گردد.

وزیر کشور با تأکید بر استمرار اطلاع رسانی صادقانه از سوی مسئولان و البته توجه بیش از پیش به ارائه جزئیات مورد احتیاج افکار عمومی، اقدامات تبلیغاتی نمایشی بعضی عناصر غیرمسئول را غیر قابل قبول برشمرد و با توجه به اهمیت صیانت از آرامش و طمأنینه در فضای عمومی جامعه به عنوان مقدمه و شرط لازم برای حفظ سلامت و بهداشت، خواهان واکنش بهنگام مراجع قانونی به رفتار ها و اقدامات غیر مسوولانه از جمله توجه نکردن به مرجعیت و نهاد های رسمی متولی انتشار اطلاعات تخصصی شد.

رحمانی فضلی همچنین آموزش عمومی و آگاهی بخشی فراگیر را از جمله اصلی ترین احتیاج ها برای مقابله با شیوع بیماری کرونا ویروس عنوان و توضیح داد: مسئولیت رسانه ملی و مجموعه رسانه های برخوردار از منابع عمومی یا وابسته به دستگاه های مختلف، مسئولیت تاریخی در این عرصه است و همه این مجموعه ها باید نقش تاریخی خود در این عرصه را به احسن وجه ایفا نمایند؛ البته در محتوای آموزش ها، موضوع نظارتی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی را مورد توجه کامل قرار دهند.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

به "از اقدامات نمایشی در مقابله با کرونا پرهیز گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "از اقدامات نمایشی در مقابله با کرونا پرهیز گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید