ادغام بانک های وابسته به نیروهای مسلح در ایستگاه پایانی

به گزارش وبلاگ بایوس، مدیرعامل بانک سپه از نزدیک شدن ماموریت ملی ادغام به ایستگاه پایانی خود اطلاع داد و اضافه نمود: تمام ارکان بانک سپه آماده برگزاری مجامع نهایی ادغام 4 بانک و یک موسسه اقتصادی وابسته به نیروهای مسلح است.

ادغام بانک های وابسته به نیروهای مسلح در ایستگاه پایانی

به گزارش گروه اقتصادی وبلاگ بایوس، به نقل از روابط عمومی بانک سپه، محمدکاظم چقازردی در جلسه با حضور عباس معمار نژاد معاون امور بانک، بیمه و شرکت های دولتی وزارت امور اقتصادی و دارایی همچنین فرهاد حنیفی معاون نظارت بانک مرکزی که به منظور آنالیز فرایند ادغام بانک های وابسته به نیرو های مسلح در بانک سپه برگزار گردید، ضمن ارایه گزارشی مفصل از فرایند برنامه ریزی و اجرای این مأموریت ملی اظهارداشت: با توجه به اقدامات انجام شده انتظار داریم در صورت کسب مجوز از مراجع ذیربط تا خاتمه اردیبهشت ماه حداقل دو بانک از مجموع بانک ها و موسسه اقتصادی وابسته به نیرو های مسلح رسما به بانک سپه ملحق شوند.

چقازردی گفت: اگر امروز این وظیفه خطیر و مأموریت ملی همانگونه که به درستی و به حق از سوی معاون محترم نظارتی بانک مرکزی بیان شد بدون کوچکترین حاشیه و مشکل به خاتمه خود نزدیک می گردد به دلیل همدلی، انسجام و کوشش شبانه روزی و جهادگونه همه ارکان درگیر و ذیربط این ادغام و راهبری مطلوب بانک مرکزی به عنوان مسئول اجرای طرح ادغام است.

* باور مدیران و کارکنان به ماموریت ملی ادغام

مدیرعامل بانک سپه اضافه کرد: هم کارکنان و مدیران بانک سپه و هم مدیران و کارکنان بانک های ادغامی به این باور مهم رسیده اند که اجرای این طرح استراتژیک و ملی به نفع سیستم پولی و در مجموع به نفع نظام اقتصادی کشور است.

* ثبت تجربه گرانبهای ادغام در تاریخ بانکداری ایران

چقازردی با مهم توصیف کردن فعالیت انجام شده در طرح ادغام توضیح داد: این تجربه می تواند به عنوان مجموعه اقدامات گرانبها و منحصر به فرد چه به لحاظ تاکتیکی و چه به لحاظ گستردگی و پیچیدگی کار در تاریخ بانکداری کشور به ثبت برسد.

مدیرعامل بانک سپه با بیان اینکه پروژه ای تعیین برای مستند سازی نحوه اجرای این طرح در بانک سپه تعریف شده است گفت: آیندگان باید بدانند چگونه بانک سپه به اتکا نیرو های متخصص و متعهد خود انهم در سخت ترین شرایط در کنار انجام سایر وظایف خطیر خود با همراهی مثال زدنی سایر بانک ها و موسسه اعتباری وابسته به نیرو های مسلح توانست به چنین موفقیت بزرگی دست پیدا کند. موفقیتی که بدون شک نظام بانکی و ساختار اقتصادی کشور از آن بهره خواهند برد.

چقازردی پس از بیان کلیات ماموریت ملی ادغام به تشریح جزییات اقدامات انجام شده در این راستا پرداخت. بر اساس این گزارش در ادامه پس از تشریح کلیات و میزان پیشرفت طرح ملی ادغام توسط مدیرعامل بانک سپه، دکتر اخلاقی و دکتر حسینی قایم مقام و عضو هیات مدیره بانک به بیان جزییات طرح، چک لیست ها عملیاتی برای برگزاری مطلوب مجامع انحلال و ادغام بانک های وابسته به نیرو های مسلح پرداختند.

* تدوین استراتژی کاملا بومی در بانک سپه

سیدمهدی حسینی؛ عضو هیات مدیره بانک سپه گفت: بانک سپه از همان ابتدا با درک اهمیت و پیچیدگی کار به دلیل عدم وجود تجربیات مشابه در این سطح سعی در تدوین و تهیه برنامه و استراتژی کاملا بومی پرداخت.

وی تعریف برنامه ادغام در پنج مرحله، تدوین راهبرد ادغام، غربال گری هدف، آنالیز و تحلیل، برنامه ریزی و یکپارچه سازی و اجرای یکپارچه را اولین قدم محکم و پایدار بانک سپه در راه اجرای ماموریت خطیر و ملی ادغام برشمرد.

حسینی با بیان اینکه بر اساس روش های تدوین شده که حاصل صد ها ساعت کارکارشناسی و علمی انجام شده توسط خبره ترین متخصصین بانکی در سپه بود، کارگروه های تخصصی با بکارگیری و مشارکت مسئولانه بانک ها و موسسه ادغامی تشکیل و به تبع آن مدل های عملیاتی تک تک حوزه های تخصصی تدوین شد.

* تدوین 94 پروژه ای که بر اساس آن بانک سپه مورد تقدیر رییس محترم جمهور نهاده شد

عضو هیات مدیره بانک سپه گفت: حاصل کوشش بی وقفه و علمی این کارگروه های تخصصی 94 پروژه قطعی بود که به موازات ابعاد طرح ادغام در حال پیشرفت و اجرا می باشد، پروژه هایی که به واسطه آن ریاست محترم جمهور بانک سپه را به دلیل اقدامات علمی و شایسته در راستای اجرایی کردن ماموریت ملی ادغام مورد تقدیر قرار داد.

* توجه ویژه به دغدغه های کارکنان و سپرده گذاران و سهامداران

هادی فیض اخلاقی؛ قائم مقام مدیرعامل بانک سپه نیز در این مراسم توجه به دغدغه های کارکنان، مشتریان، سهامدارن، سپرده گذاران و تمام ذینفعان این بانک ها و موسسه اعتباری وابسته به نیرو های مسلح را یکی از بخش های مهم مورد توجه متولیان ادغام در بانک سپه بیان کرد و اظهارداشت: این دغدغه ها و خواسته ها به درستی و منطقی مورد توجه نهاده شد و برای رفع کردن آن اصلاحات اساسی در ساختار صف و ستاد بانک با موافقت وزارت محترم امور اقتصادی و دارایی صورت گرفت.

وی اضافه کرد: بدیهی است با توجه به تعداد شعب و پرسنل این ساختار موردی و مربوط به دوران گذار و انتقال بوده و ساختار اصلی و اساسی و منطقی بانک تدریجاً در یک دوره 3 ساله نهایی خواهد شد.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "ادغام بانک های وابسته به نیروهای مسلح در ایستگاه پایانی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ادغام بانک های وابسته به نیروهای مسلح در ایستگاه پایانی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید