آمریکا و انگلیس عملیات مین روبی در خلیج فارس برگزار کردند

به گزارش وبلاگ بایوس، ناوگان پنجم نیروی دریایی آمریکا از انجام رزمایش مین روبی با نیروی دریایی انگلیس در خلیج فارس اطلاع داد.

آمریکا و انگلیس عملیات مین روبی در خلیج فارس برگزار کردند

به گزارش گروه بین الملل وبلاگ بایوس، ناوگان پنجم دریایی آمریکا حاضر در منطقه همراه با نیروی دریایی انگلیس به تازگی یک رزمایش مشترک مین روبی را در خلیج فارس برگزار کردند.

به نوشته وبگاه نیروی دریایی آمریکا هدف مهم این تمرین که Exercise 2020 نام داشت، هماهنگی نیروهای ضد مین انگلیس با نیروی دریایی آمریکا بود. در این رزمایش علاوه بر کشتیهای مین روب، بالگردهای ام ایچ-53، غواصان و تجهیزات کنترل از راه دور ویژه اعماق دریا ، کشتیهای کلاس اونجر و قایقهای گشتی حضور داشتند.

چندی قبل نیز یگانهای دریایی فرانسه، آمریکا و انگلیس از رزمایش مین روبی تحت فرماندهی ناوگان پنجم نیروی دریایی آمریکا مستقر در خلیج فارس تحت نام آرتمیس ترایدنت-19 خبر دادند. اهداف این رزمایش نیز امنیت دریایی و ارسال یاری های لازم در مناطق مین گذاری شده اعلام شد .

جفری مورگانتالر از مقام های ارشد نیروی دریایی آمریکا حاضر در منطقه در این زمینه گفت: مین ها تهدیدی علیه تردد دریایی هستند. این تمرین ها توان ما در اجرای عملیات آزاد دریایی، پشتیبانی و حمل و نقل تجاری را فراهم می نماید. (جزئیات بیشتر)

منبع: خبرگزاری فارس

به "آمریکا و انگلیس عملیات مین روبی در خلیج فارس برگزار کردند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آمریکا و انگلیس عملیات مین روبی در خلیج فارس برگزار کردند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید