آمریکا مدعی خشنودی ازخاتمه بن بست سیاسی در افغانستان شد

به گزارش وبلاگ بایوس، وزیر خارجه آمریکا در واکنش به توافق مقامات ارشد افغانستان مدعی خشنودی از پایان بن بست سیاسی در این کشور شد.

آمریکا مدعی خشنودی ازخاتمه بن بست سیاسی در افغانستان شد

به گزارش گروه بین الملل وبلاگ بایوس، وزیر خارجه آمریکا یکشنبه شب به وقت تهران نسبت به توافق مقامات ارشد افغانستان برای سرانجام دادن به بن بست سیاسی چند ماهه واکنش نشان داد.

به گزارش خبرگزاری رویترز مورگان اورتگاس سخنگوی وزارت خارجه آمریکا در این باره گفت: مایک پامپئو، وزیر خارجه خاطرنشان کرده که از زمان از دست رفته در افغانستان طی بن بست سیاسی پشیمان است. پامپئو به صراحت گفته که اولویت ایالات متحده همچنان یک توافق سیاسی برای سرانجام دادن به درگیری است و از تعهد دو رهبر برای اقدام سریع در حمایت از ورود سریع به مذاکرات درون افغانستان استقبال کرده است.

پس از سه ماه کشمکش سیاسی میان اشرف غنی و عبدالله عبدالله بر سر نتیجه انتخابات ریاست جمهوری، این دو امروز یک شنبه توافق سیاسی امضا کردند.

براساس این توافق نامه، عبدالله عبدالله، ریاست شورای عالی مصالحه ملی را به عهده می گیرد و اعضای تیمش در کابینه مشارکت خواهند داشت.

عبدالله عبدالله پس از امضای توافق با اشرف غنی در توئیتر خود نوشت: امضای توافق نامه یک امتیاز نیست بلکه درانتخابات و آرای پاک ریشه دارد.

وی افزود: این توافق نامه در زمانی امضا می شود که ما با تهدیدات جدی روبه رو هستیم و به این معنی است که ما راه را برای صلح، تقویت حکومت، حفظ حقوق و تمکین به قانون فراهم کردیم. (جزئیات بیشتر)

.

منبع: خبرگزاری فارس

به "آمریکا مدعی خشنودی ازخاتمه بن بست سیاسی در افغانستان شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آمریکا مدعی خشنودی ازخاتمه بن بست سیاسی در افغانستان شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید