آمار کرونا در ایران امروز 19 مرداد 99؛ 163 نفر فوت کردند ، 26 استان در شرایط قرمز و هشدار

به گزارش وبلاگ بایوس، سخنگوی وزارت بهداشت آخرین موارد بروز و فوتی ناشی از کووید-19 در 24 ساعت گذشته را گفت و گفت: متاسفانه در طول 24 ساعت گذشته، 163 بیمار کووید19 جان خود را از دست دادند و به این ترتیب مجموع جان باختگان این بیماری در کشور به 18 هزار و 427 نفر رسید.

آمار کرونا در ایران امروز 19 مرداد 99؛ 163 نفر فوت کردند ، 26 استان در شرایط قرمز و هشدار

دکتر سیماسادات لاری گفت: از دیروز تا امروز 19 مرداد 1399 و بر اساس معیار های قطعی تشخیصی، دو هزار و 20 بیمار جدید مبتلا به کووید19 در کشور شناسایی شد که 961 نفر از آن ها در مراکز درمانی بستری شدند.

وی اضافه کرد: مجموع بیماران کووید19 در کشور به 326 هزار و 712 نفر رسید.

لاری گفت: متاسفانه در طول 24 ساعت گذشته، 163 بیمار کووید19 جان خود را از دست دادند و مجموع جان باختگان این بیماری به 18 هزار و 427 نفر رسید.

بنابر اعلام لاری، خوشبختانه تا کنون 284 هزار و 371 نفر از بیماران، بهبود یافته و یا از بیمارستان ها ترخیص شده اند.

وی ادامه داد: 4022 نفر از بیماران مبتلا به کووید19 در شرایط شدید این بیماری تحت مراقبت قرار دارند.

لاری گفت: تا کنون دو میلیون و 686 هزار و 498 آزمایش تشخیص کووید19 در کشور اجرا شده است.

وی در تشریح استان های در شرایط قرمز بیماری گفت: استان های مازندران، تهران، قم، گلستان، خراسان شمالی، اردبیل، اصفهان، البرز، خراسان رضوی، کرمان، سمنان، آذربایجان شرقی، مرکزی، یزد و گیلان در شرایط قرمز قرار دارند.

لاری درباره استان های در شرایط هشدار گفت: همچنین استان های فارس، ایلام، لرستان، هرمزگان، زنجان، قزوین، آذربایجان غربی، بوشهر، همدان، چهارمحال و بختیاری و کهگیلویه و بویر احمد هم در شرایط هشدار قرار دارند.

لاری در توضیحاتی درباره شرایط بیماری در استان آذربایجان غربی که هم اکنون دارای شرایط هشدار قرار گرفته است، گفت: این استان شاهد خیز نسبتا متوسط در اسفندماه گذشته و خیز جدی تر در فروردین ماه امسال بود. از اواخر فروردین فرایند موارد ابتلا و بستری در این استان رو به کاهش رفت و اردیبهشت ماه به یک پایداری نسبی رسید. اما متاسفانه علیرغم توصیه های بهداشتی، از خردادماه همسو با اغلب استان های کشور شاهد فرایند صعودی در موارد ابتلا و بستری در این استان بودیم، به طوری که در روز های پایانی خرداد و اوایل تیر ماه تعداد موارد بستری و ابتلا به بیشترین میزان خود از زمان شیوع بیماری رسید.

وی ادامه داد: خوشبختانه از یک ماه گذشته با رعایت بیشتر پروتکل های بهداشتی توسط مردم، کوشش کادر بهداشت و درمان و ستاد استانی کرونا، شاهد یک فرایند کاهشی در موارد ابتلا به بیماری در این استان هستیم. هم اکنون سه شهرستان از این استان در شرایط قرمز و چهار شهرستان نیز در شرایط هشدار قرار دارند. موارد ابتلا و بستری در بعضی شهرستان های این استان از جمله ارومیه، خوی، سردشت و میاندوآب دارای شدت بیشتری است.

به گفته لاری، از ابتدای مردادماه، بیشترین میزان استفاده از ماسک در ادارات و سازمان ها و کمترین میزان استفاده از ماسک در پایانه های مسافربری درون شهری بوده است. همچنین بیشترین میزان رعایت پروتکل ها از ابتدای مرداد در بیمارستان ها به میزان 95 درصد و کمترین میزان در پایانه های مسافری درون شهری به میزان 36 درصد و پایانه مسافری برون شهری به میزان 55 درصد گزارش شده است.

وی در این باره اضافه کرد: از ابتدای مردادماه، 234 واحد متخلف اعم از واحد تهیه و توزیع مواد غذایی، اماکن عمومی و واحد های صنعتی و صنفی لپلمب شده اند که 111 موارد از موارد تخلف به مراجع قضایی معرفی شده اند. امیدواریم با رعایت بیشتر پروتکل ها و استفاده جدی تر و همگانی تر از ماسک توسط این مردم این استان، ضمن تداوم فرایند کاهش در موارد بستری، شاهد خروج این استان از شرایط هشدار در هفته های آینده باشیم.

سخنگوی وزارت بهداشت همچنین گفت: در حال حاضر بیش از 19میلیون و 800 هزار بیمار مبتلا به کووید 19 در دنیا شناسایی شده و متاسفانه بیش از 729هزار نفر جان خود را به دلیل این بیماری از دست داده اند. همه گیری این ویروس در دنیا رو به شتاب است و اساسی ترین عامل جهت جلوگیری از انتقال ویروس پایبندی به اصول سه گانه شست و شوی مرتب دست ها، فاصله گذاری فیزیکی و استفاده از ماسک است. امیدواریم با تقویت عزم و اراده خود در پایبندی به این اصول سه گانه شاهد شکست بیماری و قطع زنجیره انتقال بیماری کووید19 در کشور باشیم.

منبع: فرارو

به "آمار کرونا در ایران امروز 19 مرداد 99؛ 163 نفر فوت کردند ، 26 استان در شرایط قرمز و هشدار" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آمار کرونا در ایران امروز 19 مرداد 99؛ 163 نفر فوت کردند ، 26 استان در شرایط قرمز و هشدار"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید