آزادراه تهران- شمال به طور رسمی افتتاح شد

به گزارش وبلاگ بایوس، قطعه یک آزادراه تهران - شمال 24 سال بعد از کلنگ زنی آن، سه شنبه ششم اسفد با حضور رئیس جمهوری افتتاح و زیر بار ترافیک رفت تا مسافران شمال با عبور از این آزادراه جهت رسیدن به آن منطقه را با مسافت کمتری طی نمایند.

آزادراه تهران- شمال به طور رسمی افتتاح شد

به گزارش وبلاگ بایوس آنلاین به نقل از ایرنا، منطقه یک آزادراه تهران - شمال 17 سال فعالیت پیمانکاران چینی 29 درصد پیشرفت فیزیکی داشت اما پس از روی کار آمدن دولت یازدهم، طی 2.5 سال، پیشرفت فیزیکی آن به 85 درصد رسید و امروز شاهد اتمام عملیات عمرانی در این اَبر پروژه راه سازی کشور هستیم.

منطقه یک آزادراه تهران - شمال 22 تونل به طول 31 هزار و 400 متر به صورت رفت وبرگشت دارد، 26 دستگاه پل به طول چهار هزار و 600 متر با ویژگی های خاص مثل ارتفاع 70 متری دارد.

طول قطعه یک آزادراه تهران - شمال 32 کیلومتر است که با افتتاح این قطعه مسافت بین شهر تهران تا چالوس 60 کیلومتر کاهش خواهد یافت.

نرخ عوارض آزادراه تهران - شمال برای روزهای عادی سال مبلغ 200 هزار ریال و برای روزهای اوج سفر 300 هزار ریال معین شد.

پیش بینی می گردد که در هر شبانه روز حدود 12 هزار تردد در این آزادراه اجرا شده و در خوش بینانه ترین حالت 5 درصد مردم از آن استفاده مستمر داشته باشند و 20 درصد نیز به شکل عبوری از آن استفاده نمایند؛ به همین دلیل تصمیم بر شناور بودن نرخ عوارضی این آزادراه است.

  • ساخت طولانی ترین جاده های دنیا چقدر زمان برد؟
  • سه شنبه ششم اسفند؛ افتتاح رسمی قطعه اول آزادراه تهران-شمال

چهار هزار و 200 میلیارد تومان از منابع اعتباری دولت و بنیاد مستضعفان برای ساخت این آزادراه هزینه شده است و نزدیک به 10 هزار میلیارد تومان ارزش روز این ابر پروژه عمرانی است.

مسافرت مسافران شمال از امروز از بزرگراه همت پس از تقاطع آزادگان شروع می گردد و در راستا 32 کیلومتری تا سه راهی شهرستانک در جاده قدیم کندوان ادامه دارد. مسافران شمال سپس وارد جاده قدیم کندوان می شوند و در منطقه مرزن آباد به منطقه چهار آزادراه تهران - شمال می رسند که سال ها پیش افتتاح شده است.

منطقه دو آزادراه تهران - شمال به طول 22 کیلومتر هم اکنون توسط پیمانکاران ایرانی در حال ساخت است و طولانی ترین تونل کشور به طول 6.5 کیلومتر در این منطقه هم زمان با اجرای منطقه یک با فرایند خوبی در دست تکمیل است.

طبق پیش بینی مسئولان یک باند این منطقه تا دو سال آینده و قبل از سرانجام دولت تدبیر و امید زیر بار ترافیک قرار می گیرد، منطقه 4 این آزادراه که منتهی به چالوس است در سال 92 زیر بار ترافیک رفت.

منبع: همشهری آنلاین

به "آزادراه تهران- شمال به طور رسمی افتتاح شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آزادراه تهران- شمال به طور رسمی افتتاح شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید